şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sessizlik isimli öykü kitabını bir solukta bitirdiğim, yazarlığı da oyunculuğu kadar keyif veren aktör.
  • kitap fuarında imza günü olduğunu okuyunca yirmi yıl sonra bana ilk kez edirne'deki tüyap kitap fuarına gitme planları yaptırmış; ama sanat tarihçisi değil artiz engin akyürek olduğunu anlayınca manen çökmeme neden olmuş isimdir.
  • çok ama çok sevdiğim oyuncu ve aynı zamanda yazar. bana göre türkiye’nin en yakışıklı erkeği ayrıca. ağırbaşlılığını, sanatçı kimliğini ve duruşunu çok beğeniyorum. hep güzel işlere imza atan harika bir sanatçı gerçekten. bugüne kadar çok az kişiye bu kadar hayran kalmışımdır.
    kitabı ve bergüzar korel’le oynadığı filmi için de tebrik ediyorum kendisini.
  • bugün ki başlıklarla beni ergenliğime döndürdün sözlük, bravo.
    az önce teoman'ı andım, şimdi bu yakışıklıyı.
    gerçi teoman'dan geçtim de bu yakışıklı hala durur aklımın köşesinde.
    yalnız yakışıklı dedik de her hali değil ama kara para aşk dizisinde ki "ömer" tarzıyla, tipiyle yakışıklı. gerçi son hali de fena değil ha.
    neyse ya akşam akşam töbe.
  • bugün engin bey ile yan yana masalarda oturduk ankara gop’ta bir mekanda. yanında iki arkadaşı vardı, üstünde kalınca bir parka, kot pantolon ve kıyafetle uyumsuz lacivert bir çanta. diğer oyuncular gibi bir ego yoktu suratında. naif naif oturdu adamcağız. evet bence yakışıklı değil, ama duruşu ve insanlara bakışı takdire şayan. artık sizi izlerken o naif hallerinizi hatırlayacağım engin bey.

tanım: başarılı olmasını dilediğim oyuncu ve yazar.
  • geçen gün instagramda keşfet kısmında bir post gördüm. kadınlı erkekli bir grup ispanya'dan uçak kaldırıp istanbul'a bu zat-ı şahanenin filmini izlemeye geldiklerini bildiriyorlardı. way anasını sayın seyirciler, dedim. adamdaki üne, gelenlerdeki hayranlığa bak.

sonra bize baktım. mesela burada sadece 9 sayfalık entry girilmiş.

latinlerin görüp de bizim göremediğimiz ne var acaba? mütevazı insan sevmiyoruz sanırım. dönemle birlikte jön beğenimiz de değişmiş olabilir. ediz hun, izzet günay, tarık akan, engin akyürek gibi naif erkekleri sevmeye devam etmeliydik. beğenilerimizde de hoyratlaştık.
  • yapımcı olsaydım tek projem kıvanç tatlıtuğ ile ikisini oynatacağım bir dizi. yapımcılara kıyağım olsun.
  • onedio videosunu izleyim dedim.hareketler minnoşluklar falan sonra”hangi türk filminde oynamak isterdiniz” diye sordular.engincim de “sevmek zamanı müşfik kenter’in rolü “dedi.bu kadar düşünülmüş bir cevaba gerçekten kalbim dayanmadı yarısında çıktım.yarısında çıktığım utangaç gülüşlü adam.