şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abdullah öcalan yakalandığı dönemlerde özel kuvvetlerin başında olan emekli korgeneral.
 • aselsan yönetim kurulu ba$kani.
 • bugün itibariyle balyoz darbe planı iddiasıyla tutuklanmış emekli korgeneral.. daha neler göreceğiz bakalım!..
 • şemdin sakık'ı yakalayan ekibin de başında bulunan komutan.terörle mücadele de efsanelerden. apoyu getiren tüm ekibin hapishanede toplanması planı dahilinde gözaltına alınmıştır.

  http://www.milliyet.com.tr/…010/1202324/default.htm
 • şemdin sakık veya apo'yu getiren ekibin başında olmuş olması otomatik olarak "suç işlememesi kesindir" anlamı uyandırmaz.

  öyle satmaya çalışan ya "yandaş darbeci", ya da herkesi aptal sanıyor.
 • kendisinin de alınmasıyla kadro tamamlanmıştır; apo'yu türkiye'ye getiren timin bilindiği kadarıyla tamamı ve operasyonun başındaki kişi ergenekon'dan alınmıştır.

  habur'a seyyar mahkemelerin kurulduğu bu günlerde pek de şaşırmamak gerekir...

  (bkz: levent göktaş)
 • 2002 senesinde elazığ da konuşlu bulunan 8. kolordu komutanlığı yaptığı dönemden hatırladığım kadarı ile, uzun dönem er ve erbaşlara baba şefkati ile yaklaşması bakımından pek sevilen bir zattı.

  edit: bu entry facebook da oradan oraya sürüklenip duruyor şaşırdım valla.
 • "ilk ve son olarak size konuşuyorum; ölüm dahil hiç bir şeyden korkmuyorum. benim adım engin alan. şu anda aşırı tansiyon hareketinden dolayı kroner bakım sevisindeyim. buradan çıkınca doğruca cezaevine gideceğim. beni silivri'ye değil imralı'ya koysunlar.

  silivri'den tabutum çıksa bile tabutun kapağını kaldırıp dimdik yürüyeceğim. kimse burada olduğum için 'gata'gulle' demesin. ölümden korkmayan engin alan, cezaevine girmekten korkmaz. bunu herkes böyle bilsin."
  ___
  http://www.haberalemi.net/…en-e-gata-dan-mesaj.html
 • "avukat ayhan nacak, alan'ın sağlık durumunun gün geçtikçe iyiye gittiğini belirtti. engin alan'ın gözünde bir kitle tespit edildiğini geçtiğimiz hafta ameliyat olduğunu ifade eden nacak, gelecek pazartesi günü gözündeki dikişlerin alınacağını bildirdi.

  avukat ayhan nacak, "efsane komutan" olarak bilinen engin alan'ın bir an önce hastaneden çıkmak için direttiğini kaydetti. alan'ın silivri'de arkadaşlarıyla birlikte yatmak için ısrar ettiğini anlatan nacak şunları söyledi:

  "emekli korgeneral engin alan, onuruyla oynanmasını hazmedemiyor. tansiyonu bu tartışmalardan dolayı sürekli yükselip iniyor. silivri'ye gidip yatacağım diye ısrar ediyor. benim diretmemle hastanede kalmayı zor kabul etti. 34-35 yıllık avukatım, böyle dava ve böyle müvekkiller görmedim. daha sonra hakkında yalan haber yapılır diye göz ameliyatını kamerayla kaydettirdi. çılgın türkler diyoruz ya, bunlar da çılgın komutanlarmış meğer.""
  ___
  http://ulusalkanal.com.tr/…uyorum&catid=49:guencel-