şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır tek bir yazını bile okumuyordum. hatta unutup gitmiştim kendisini. bugün nereden aklıma geldiyse, ne yazmış bir bakayım dedim ve makalelerine göz gezdirdim.

o da ne?

adam resmen akp tetikçisi rollerine bürünmüş. en adi seviyeden ucuz propaganda yazıları yazıyor. halbuki bu adam zekasıyla, geniş ve derin kültürüyle çok daha üst düzey yazılar çıkartabilecek biri.

engin ardıç tamam biliyoruz. sırf şarap parası için, viyana-paris gezileri için bu yollara tevessül ediyorsun ama kendine de yazık ediyorsun.

"bu yaştan sonra hiç katlanamam. doğruları yazınca da bir şey değişmiyor zaten. şimşekleri üzerine çektiğinle kalıyorsun. neme lazım? yanaşırım güçlüye; yazarım iki uyduruk propaganda yazısı. aldığım parayı da paris'de ezerim"

diyorsun lisanı halle.

bari müstear isimle bir blog falan aç da, gerçek görüşlerini orada yaz. şu memlekete azıcık da olsa katkın olsun.
  • hiç düşünülesi olmayandır.
  • engin ardıç ile beraber 15 yıllık süreç içerisinde birçok yazar, gazeteci, sanatçı vs. için de söylenebilecek sözdür. niye böyleler? engin ardıç örneğinden gidersek eğer şahsen kendisi 90larda yayınlanan kitaplarını severek okuduğum, zekasına ve espirili diline hayran olduğum bir yazardı. ya şengül hamamını okuyup da sevmeyen var mıdır? neyse efendim bu herif şimdi tam zıttı bir düşünceyi savunan tanımlanamaz bir cisime dönüştü. kendisine acıyorum. tıpkı 15 yılda 180 derece dönen diğerlerine acıdığım gibi. bir gün kendisi bu dünyadan yitip gidecek. peki ben onu eski haliyle mi hatırlayacağım? zamanında sevdiğim kitaplarının hatrına ya aslında iyi bir insandı mı diyeceğim? hayır güzelim, ben böyle bir insan değilim. sevgili enginciğim, ömrüm boyunca insanların ideolojileri vs. ile ilgilenen bir insan olmadım. istediğine inanabilirsin. istediğin fikri savunabilirsin. ama kendi içinde tutarlı değilsen eğer büyük ihtimal senin arkandan söyleyeceğim tek şey yolda karşılaştığımızda yüzüne söylesem bana dava açabileceğin türde bir şey olurdu. anladın sen onu.