şükela:  tümü | bugün
 • engin bey'in çapını ve insanlık seviyesini bir kere daha ortaya koyan zırvadır.

  neymiş ?

  bunca zaman ölüm orucu veya açlık grevi mi olurmuş.

  -niye ölmediniz- diye atarlanmış herif resmen.

  --- spoiler ---

  açlık grevi yapan bir hanım vardı: nuriye gülmen. hani avrupa insan hakları mahkemesi'ne başvurmuştu da, chp gibi reddedilmişti...

  demek ki tutuklu bulunması insan haklarına aykırı değildi, aihm'den iyi mi bileceğiz? bu hanım şimdi salıverildi. hem suçlu bulundu hem salıverildi. örgüt üyeliğinden suçlu bulundu, tahliye edildi. benim kafamı kurcalayan bu değil. çünkü burası türkiye.

  nuriye hanım 273 gündür açlık grevindeydi. (eve gittiğine göre herhalde karnını doyurmuştur.) annesi cemile hanım da "biraz etlenip butlanınca onu döveceğini" söylemiş... ana-kız arasına girilmez.

  biz başka bir yere girelim: nuriye hanım, ünlü ıra yöneticisi bobby sands'in kitabını okumuş. "nothing but an unfinished song", yarım kalmış bir şarkı... aç açına okumak zor, belki de daha önce okumuştur. (fakat o arada bol bol kare bulmaca ve "sudoku" çözmüş.) bobby sands tam 66 gün boyunca hapisanede açlık grevi yapmış ve açlıktan ölmüştü.

  nuriye gülmen tam 273 gün açlık grevi yapmıştır ve hayattadır. allah anasına bağışlasın. kefere mi dayanıksız, bacımızın mı bünyesi sağlam? nasıl oluyor da sands'i iki ayda "götüren" grev gülmen'e dokuz ay işlemiyor? gülmen hapisanede tartılmış, 34 kilo, dışarı çıkmış 36 kilo. hapisaneye girmeden önce kaç kilo geldiğini öğrenemedik. hükümete vurmak için gülmen konusunu abarttıkça abartan muhalif basının bunu da bildirmesi gerekirdi. biz "asılacak basın", onlar da "asmayıp da beslenecek basın" ya, işte onlar...

  ne diyeceğinizi biliyorum: cahil herif, açlık grevi başka şeydir, ölüm orucu başka şey! ikincisinde sıvıyla ve hafif gıdalarla beslenebiliyorsun.

  kılıçdaroğlu'nun ankara-istanbul yürüyüşünde protein alması gibi... biri "ölümüne" oluyor, ikincisi "tahliyesine"... böylece "dünya açlık grevi tarihine" de yepyeni boyutlar kattık. bobby sands bizim gibi kıvrak olmadığı için buncağızı düşünememiş, pisi pisine ölüp gitmişti.

  desenize, biz bu memlekette sabah başladığı açlık grevini akşam "bir buçuk porsiyon iskender kebapla" bozan sanatçı da gördük. hayranlarından gelen talepleri kıramamıştı. "birkaç ay sürebilir" demişti, onu destekleyen memur gazetesi!

  --- spoiler ---

  işte o ayıp yazı
 • o değil de ben erdoğan'ın başkanlığından sonra
  üç beş kişinin sonunu gerçekten merak ediyorum.
 • göt kılım kadar sevmediğim engin ardıç'ın kürt faşisti,dhkpc'li yavşaklara boru gibi döşediği yazıdır.
  herkesin gözünün içine baka baka oynadığınız iğrenç oyuna ve aşşağılık solcu klasiği manipülasyona sonunda birisi hakettiği cevabı vermiş.
 • bu ülkede pusula yerine kullanabileceğiniz kişiler vardır. bunlardan biri de engin ardıç.
  onun tarafından sevilmemek eleştirilmek doğru tarafta olduğunuzun kanıtıdır.