şükela:  tümü | bugün
 • nazik ve düşünceli bir insan olmasının yanı sıra, çok fena bir 80ler hastalığından muzdarip olduğunu belirtmek gerekir engin ertan'ın. sayesinde dinlediğim şarkılar ile yakında sokağa permalı saçlar ve yaşar alptekin kılığı kıyafetiyle çıkmam işten bile değil.

  sinema konusundaki bilgisi, birikimi ve 80'ler konusundaki uzmanlığına bir de "türk televizyon tarihinden fantastik anektodlar" kapışmamızda elime vermişliğini eklersek saygı duyulası bir insan olduğu sonucuna varmak mümkünat dahili.

  ayrıyetten sinema dergisine getirdiği yeni soluğu da unutmamak lazım. sayesinde özel dosya cennetine döndü dergi.
 • adam hakkaten bilgili bir adam. sinema konusunda genel ve yogun bilgisinin disinda abimin ozellikle kult tanimina giren filmler acisindan da ozel ve yogun bir ilgisi var ki bu hakkinda bilgi sahibi olnuabilecek en kastirici sinema basliklarindan birisi.
 • her ay sonu, sinema dergisinin yeni sayisi baskiya verilmeden az once, dergiyi arayan telefon sapigi nedeniyle glen or glenda sendromu ile karsi karsiya kalan cok yonlu, yetenekli, gelecegi parlak sinema yazari.
 • sinema dergisinin agustos sayisinda ne yapip edip benim gormedigim ama gormek icin yanip tutustugum, sinirden hickiriklara bogulup isteriklestigim 30 filmi listelemesi ile bile kalpleri kazanmis. yetmezmis gibi what ever happened to baby janei uzun uzun kult kosesinde anlatmis yürü be kocum kim tutar seni diyilesi cinsden remayozcu
 • (bkz: kult filmler)
 • sinemayı gerçekten deli gibi sevdiği her halinden, her yazısından belli olan; bulup izlediği filmlerle insanı hayran bırakan (kıskandıran); ilerde sinema adına çok şeyler yapacağına inandığımız, siyada üye olmayı gerçekten hakeden bir avuç gerçek sinema yazarından biri...
 • sinema dünyası hakkındaki bütün bilgisini bir kenara bırakırsak bile yazılarındaki üslubuyla insana keyif veren yazar. pek bir takdir edilesi.
 • cem altinsaray'in bir festivalde en cok film izleme (bkz: #2676444) rekorunu kirmaya en yakin aday...
 • dun aksam ntv'deki oscar'a dogru programinda yine akli basinda yorumlarda bulunmustur, konusan 6 kisi arasinda tek kisi olarak filmlerin sirketlerini odul dagiliminda onemli bir faktor olarak tartismaya katmistir. sinema yazarlari arasinda artik sanirim emin olarak soyleyebilirim ki, zevkimin uyustuguna inandigim tek kisidir.
 • 79 doğumlu, 80s çocuk kuşaklarından olması hasabiyle bu 80s düşkünü zat-ı gözümüzde ulaşılamayacak bir yere yükselmiştir..dergide ilk merak ettiğimiz kült filmlerin serisinin sayıdaki son halkasıdır..cem altın sarayla son sayfalardaki filmleri kısaca tanıtmaları en beğendiğimiz bölümlere dönüşmüş, yazdıkları 3-4 ez cümle yorumla damarımıza basıp susuzluğumuzu azdırmışlardır..enter the dragon filminde bloodsport un fenomene dönüştüğüne değinmesi, her 80s fanı gibi hassas bir noktasından yakalamış olup kendisine tam iman etmemizi sağlamıştır.