• bilkent üniversitesi'nde ispanyolca dersleri veren muhteşem bir profesora'dır kendileri.

engin hoca'yı tanımlamaya nereden başlanır bilemiyorum. ofisinin olduğu koridora girildiği an alınan parfüm kokusu olabilir. abarttığımı düşünebilirsiniz ancak 30 metreden dahi kokusu alınabilen eşsiz bir parfüm kullanıyor engin hoca. parfümü falan geçip nasıl bir hoca olduğu konusuna gelirsek; herkesin atladığı, ancak aslında dil eğitiminde en önemli nokta olan konuşmaya oldukça önem veren bir hanımefendi kendisi. yabancı dil sınıfları bilkent'te 8-10 kişiden mütevellit olduğu için her ders herkesi konuşturmaya özen gösteriyor. notlandırmasında da bir adaletsizliğe rastlamadım. belki daha yüksek not veren hocalar vardır bilmiyorum ancak, "engin hoca hakkımı yedi" diyen tek bir kişiye rastlamadım yıllardır.

bunların yanında, emin olmamakla birlikte, madrid'de doğduğunu hatırlıyorum. doğmamış fakat belli bir süre yaşamış da olabilir, bu entry'ye güvenip "siz madrid'de doğmuşsunuzzz" falan demeyin, ters tepebilir*
  • objektif bakis acimla soyluyorum, gelmis gecmis en iyi ogretmendir kendisi. ispanyolcaya olan hakimiyeti, konulari anlasilir kilarak ve ogrenciyi yormadan verdigi egitimi ve kisisel mizacini o kadar cok sevdim ki! keske butun kurlari tamamlayabilme imkanim olsaydi. (mezun oldugum icin tamamlayamadim.) bilkent universitesinde okuyan, secmeli dil almak isteyen ve yolu eksi sozlukte bu basliga dusmus herkese soyluyorum; suphe etmeden engin hoca’dan alin, ispanyolca alin. hem latin dillerine bi nebze yaklasmis olacaksiniz, hem de dersten ciktiktan sonra antidepresan gulumsemesi tadinda evinize gideceksiniz.
hesabın var mı? giriş yap