• neredeyse her odtü makine öğrencisinin üretim dersiyle tanıdığı profesör. ders anlatırken zamanı durdurabilme yeteneğine sahiptir.
  • türk edebiyatı'nda ütopyalar üzerine çalıştığını bildiğim derinlikli şahsiyet.
  • danışmanı olup da notları düşük olan öğrencileri feci fırçalayan, suspension olduktan sonra kendisine gidip "hocam şunu şunu geçersem yazın da şunları alırsam toparlıyorum" diye kendini teselli eden şahsıma "sen önce ders geçmeyi öğren gerisini sonra düşün be" diyerek feci ayar vermiş, beni dumurlardan dumurlara sürüklemiş hoca. iyi gün dostudur.
  • gerek sakatlığı gerek kestirdiği saçları gerekse karatkeri ile gregory house`a en çok benzeyen insandır kendisi.dizinin türkiye versiyonu çekilecek olsa kafadan başrolü kapabilecek olan sabancı üniversitesi tll101-102 hocası
  • sabancı üniversitesi öğretim görevlisi. şahsıma "cult* okusan iyi edersin." demiş, cevaben mırın kırın ettiğimi görünce "haklısın cult biraz ...* bölüm." diyerek beni benden almış, samimiyetiyle kendisine olan hayranlığımı katlamış, muhabbetine doyulamayan, engin bilgi birikimine ve zekasına hayran kalınan üstün şahıs.
  • (bkz: #37559276)
  • zamanında saydırmısım ama eksik kalıyor boyle. beklenen sayfa sayısının yarısı kadar yazdığım küskünlüğüm cebimde teslim ettiğim hani "gönlümü koydum ama kimsenin insan gibi okuduğu yok bi şeyleri, profların derdı olmus sozcuk sayısı aq" diye teslim ettiğim ödevimi bana gözleri parlayarak "o ne guzel ödevdi be t.!" diye takdir eden sozlerle geri vermişti, hem de sonlandırmayan bir ifadeyle, hani yazının nihai değerini koymadan orasını baskalasmaya açık bırakarak,yani gelecegi kapatmayarak, hani geçistirmeyerek ödev deyip küçümsemeyerek sayıdan cezalandırmayarak insanca sözlerce geri vermişti, daha da yazsaydın keşke demişti, ben az yazdığım için diskalifiye olacağımı yeterince profesyonel olmadığımı ima eden bakışlar alacağımı yine dort bir yani saran mesafeleri beklerken o dostça kişisel görüşünü söylemis buyur etmişti tebrik etmişti. ne güzel bi hareketti o. ne duvarları erıtmıstı. hayati animé duygusallıgında yasamak...
  • (bkz: hem sövülesi hem sevilesi insan)
    sabancı üniversitesi tll 101 hocalığını yapan adam. 1 dönem boyunca kendisinden ders aldım ve anladığım kadarıyla aşırı mükemmelliyetçi bir insan, kendisinden 100 alan insan var mıdır varsa da linç edilmesi muhtemeldir, bir de sınav başlamadan önce umarım hepiniz 100 alırsınız deyip pis pis sırıtması yok mu
    ama konuşurken etkileyici olduğunu da itiraf etmeliyim, yani belki bildiklerini sıradan bir edebiyatçı da biliyor olabilir ama sıradan bir edebiyatçı bu kadar kendinden emin, eğlenceli ve karizmatik bir şekilde anlatamaz, arkadaşımla evli olduğunu duyunca çok şaşırmıştık bikaç gün evde karısıyla arasında geçebilecek diyalogların geyiğini yapmıştık
  • derslerinde sadece uyumaya değil her şeye çok kızan odtü makina hocası.
    put gibi durmalısınız, o zaman dersi dinlemeseniz bile sorun yok
  • konuyu işlerken zekasını da ortaya koyduğu için dersleri çok zevkli geçen, iş sınav dönemine geldiğinde ise yaşanan zevki kan, ter ve eforla öğrenciden geri almakta çok başarılı olan tll hocası. sınavları hem soru kalitesi, hem de uzunluk bakımından* nam salmıştır. bir finalinde o dönem işlenen bütün kitap ve hikayelerin teker teker kısa özeti, karakterlerinin tanıtımı, modern ve postmodern öğelerinin teker teker işlenmesi ve en sonunda hepsinin karşılaştırılmasını isteyen, bunun yanısıra sınavın ikinci bölümünde kitaplardan yaptığı alıntıların hangi karakter tarafından ne zaman söylendiğini bilmemizi talep eden aşmış kişi. bununla birlikte kendisinin nefret edilen bir hoca olduğu izlenimine kapılınmamalıdır; zira kendisi ya çok sevilen ya da tamamen nefret edilen biridir. bazı öğrencileri tarafından çok zor not verdiği ve seçici olduğu söylenir, ama öğrencinin seviyesine inanırsa notunu kesinlikle esirgemez. (bkz: finalde her soruya cevap vermeden 100 almak) . ayrıca kendisinden beğeni dolu bir söz duymak koltuk kabartıcı bir etkiye sahiptir.
hesabın var mı? giriş yap