şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem gençlerbirliği takımında oynadığı futbolla dertli gönüllerde taht kuran, kendisini isteyen 3 büyük takıma inat ilhan cavcav başkanın telkini ile daha fazla para veren istanbulspor'a giden, emrah'ın oynadığı yasak sokaklar filminde seren serengil'e aleni yavşayan amerika bayraklı deri ceketi giyen tayfun ve beşiktaş'lı nartallo osvaldo benzeri saçlarıyla tanınmış eski türk futbolcusu.

  istanbulspor'a geçtikten sonra kendisi nerede oynadığını unutmuş, bir hafta adanaspor forması giyerken bir diğer hafta istanbulspor forması ile goller attı.
 • anımsamakta zorluk ceken arkada$lar ne kadar eskide olsa futbolu bırakana kadar hic degistirmedigi sacları icin http://www.fsv05.de/spieler/oezdemir.html adresinden bakıp özlem giderebilirler..
 • şimdilerde menajer olmuş ve almanya'dan turkiye'ye gurbetçi futbolcu ithal etmeye başlamış.
  türk futbolunun açık ara ismail yk'sı idi.
 • engin özdemir çok iyi penaltı atardı. hiç gerilmez ve plase bir vuruşla genelde kaleciyi ters köşeye yatırarak topu ağlara gönderirdi. hatta bir keresinde televole kendisine lunaparkta da penaltı attırmıştı ve engin gene affetmemişti.
 • bu kendi çapında efsane futbolcu için bu kadar az şey yazıldığını görünce üzüldüm gerçekten. okusa, hepimizi papua yeni gine'ye götürür vallahi... zamanının en kaliteli futbolcularından biriydi engin. şimdi onun gibi bi futbolcu olsa minumum 5-6 milyon euro teklif edilir. unutmadım seni be abi, boş bi zamanımda yazacağım inşallah uzun bir şeyler...
 • vakti zamanında gol sevincini misket oynayarak kutlayan gençlerbirliği takımında gol atsın atmasın karşılıklı misket oynayan iki tipten biri mutlaka engin oluyordu. futbolu saçlarının gölgesinde kalan bir insandı.
 • ilginç bir oyuncuydu. saçları dışında aklımıza kazınan başka bir olayı da istanbulspor'a imza atmadan önce bursaspor'la önsözleşme imzalaması, sonra da parayı bastırdığı için istanbulspor'a gitmesiydi. o sıralar çok tatava dönmüştü bu transfer üstüne.
 • cankan adlı arabesk gruptaki uzun saçlı elemana çok benzeyen eski futbolcu.
 • afrika'dan transfer melez futbolcu diye yutturulsa kimsenin gıkı çıkmazdı.
  o saçlar, o kaytan bıyık, o gözler... temmuz sıcağından mı bir tuhaf oldum oksa engin'in retroseksüelliğinden mi bilemeyeceğim ama engin efsanedir benim gözümde.

  topçuluğunu ise hiç hatırlayamam... evliya çelebi gibiydi biraz!
 • gerilmeden penaltı atma ekolünü türkiye ligine getiren futbolcuydu. penaltı olduğunda yavaş adımlarla topu penaltı noktasına koyar ve kaleciyi ters köşeye yatırırdı. ayrıca bu futbolcu abimiz istanbulspor'dan önce bursaspor'a imza atmış hatta basın mensupları önünde bursa büyük bir camia, buraya transfer olduğum için çok mutluyum gibi bir şeyler gevelemişti. daha sonra imar bankası reklamları aklını çekmiş telsim göğüs reklamlı istanbulspor'a transfer olmuştu.