şükela:  tümü | bugün
 • dadaş adlı albüm çıkaran müzisyen. aynı zamanda sihirli fasulyeler adlı müzikli çocuk oyununu yazmış ve yönetmiştir.
  (bkz: bu ukte doldurulurken google kullanılmıştır)
 • zamanında istanbul universitesi okm sahnesinde oynamış; tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji mezunu olan canımız enginimizle karıştırılmaması gereken kişidir. ukteye kurban gittiğini yeni öğrenen kişidir aynı zamanda..
  adi google, senden de bu beklenirdi
 • dadaş albümü rağbet görmemiş müzisyen, rebel moves grubunun klavyecisi hakan özer'in babası, eski aktör.

  şu filmlerde yer almış:

  kimsesizler (1994), kurdoğlu-2 / sancağın ordusu (tv dizisi, 1992), sayın başkan (1990), çiğdem çiçeği (1989), hemşire ayça (1989), toplumun kadını (1988), ümit kurbanları (1966).
 • müzisyen, aktör, dramaturg, ömrünün kırk yılından fazlasını bu ülkede sanata sunmuş -ama genelde olduğu gibi- sanatın ona bir şey sunmadığı sanatçılardan..
  son yıllarda ağırlıklı olarak istanbul'da ve zaman zaman turneler aracılığıyla türkiye'nin diğer şehirlerinde çocuk oyunları yönetiyor ve bu oyunlarda oynuyor.
  sesi cem karaca'yı görünüşü barış manço'yu çağrıştıran, 70'ine merdiven dayadığı halde değme delikanlılara taş çıkaracak tarzıyla, upuzun siyah saçlarıyla ve hala sanat yapmak için çırpınan yüreğiyle, türünün son örneklerinden bir ayrıksı insan, namı-ı diğer; engin hoca..
 • az önce youtube'da tesadüfen "sana çok kötü fena hastayım" isimli şarkısına denk geldiğim ve beni endişelere gark eden bir abi bu.

  zaman makinası gibi adam. görünüş biraz barış manço, ses biraz cem karaca (fena bir imitasyon cidden), başka bir klipte altında şalvarımsı bişey ve belinde kuşak ersen tipi, ama en çok da barbaros hayrettin bu abi*. yapabilirsem uyumak istiyorum