şükela:  tümü | bugün
  • love bar'in öldürülen sahibi.
  • fotograflarina bakarak, hakkindaki haberleri okuyarak, nerede cali$ip ne marka otomobile bindigini ogrenerek taniyabileceginiz bir insan degildi.

kendisinin varligi, bana ve benimle ayni okulu payla$an pek cok insana alfa erkek kavramini hicbir yerde ogrenemeyeceginiz nitelik ve netlikte ogretmi$tir. 24 yillik ya$antimda, pek cok farkli $ehirde ve birbirinden farkli sayisiz sosyal ortamda bulunmu$ olmama ragmen, engin'in duru$una ve agirligina sahip bir ba$ka insanla kar$ila$madim.

kendisi bu yonuyle e$siz bir insandi benim icin, bir taneydi. $uphesiz ailesinin, kendisini taniyan, seven pek cok insanin da bir tanesiydi.

facebook profilinin acik olmasindan faydalanilip apartilan ve haber bultenlerinde, muhtemelen yakinlarinin rizasi alinmadan yayinlanan fotograflarindan ibaret bir insan da degildi.

"love bar'in oldurulen dovmeli sahibi" de degildi onu taniyanlar icin.

engin temel 24 ya$indaydi.

mekani cennet olsun.
  • ortaokuldayken malatya'da beraber gittigimiz guvender dersanesinden sinif arkadasimdi... hatta beraberce bir ktt sinavinda kopya cekmisligimiz vardi... sinavda kopyalari iki kiz getirmisti... hep tas gibi kiz arkadaslari olmustu -netekim daha sonralari turkiye guzelleriyle takilir olmus-... hayat dolu bir insandi... universitedeyken, "barmen olmus" diye duymustuk; meger bar isletiyormus... gecen gun malatya'da okuldan eski arkadaslar bir araya gelmisken duydum olum haberini... "su testisi su yolunda" dedi bir cogu... topragin bol olsun cocuk; hizli yasadin, genc gittin, pek bisey birakmadin arkanda...
  • bir iş adamı üzerinde şüpheyle durmaktadır polis. cok kısa sürede zenginlemiş olması da iş adamı sevgilisi olduğu şühesini arttırmaktadır. kısa sürede polisin de şüpheliyi yakalayacağı bilinmektedir zira bilgisayarı incelemeye alınmış ve şimdiden birkaç şüheli iş adamı sorguya çekilmiştir. umarım suçlu yurt dışına kaçmadan bulunur.
  • engin temel, sokaktaki her hangi bir insanın, gazeteler yada başka mecralar aracılığıyla görüp hakkında fikir üretebileceği (eski manken, gece klübü işletmecisi gibi sıfatlardan dolayı) kişilikler arasından efendiliği, kendi halindeliği ve çalışma azmi ile ayrılacak bir insandı. ruhu şad olsun.
  • http://arama.hurriyet.com.tr/…news.aspx?id=11169330

katili direk olarak saptayacak telefon kayıtlarının mahkemece "özel hayatın gizliliği" bahanesiyle incelenmemesi çok ilginç.ergenekon operasyonu'ndaki milyonlarca saatlik teelfon kayıtları neticesiyle yüzlerce adam içeri girdi.ama burada katili deşifre edecek kayıtlar özel hayatın gizliliğine aykırıymış.
  • münevver karabulut ile aynı kaderi paylaşan eski manken, işletmeci.

birinin ölümünden 74 gün geçti

diğerinin ise tam 158 gün...

biri henüz 17'sinde diğeri 24'ünü yeni görmüştü.. birinin kafasına kurşunu sıktılar diğerinin kafasını bedeninden ayırdılar.

ve daha kaç gün katilleri bulunmadan, yattıkları yerde bedenleri erimeye devam edicek bilinmiyor..
  • 24 yaşındaydı öldürdüklerinde, ölümünün ardından ise 390 gün geçti merhumun katilleri ise hala yok. öldürüldüğü yer şişli yani istanbul'un göbeği polis 1 senedir kamera kayıtlarını inceliyor ama katil zanlısı veya katillerinden en ufak bir ipucu yok. şimdi de cem garipoğlu'nu sorgulayan ekip arayacakmış katil zanlısını. benim bildiğim cem kendisi teslim olmuştu kimse bulmamıştı. dolayısıyla cem'i sorgulayan ekip, engin'in katilini arasa ne fayda aramasa ne fayda yakından uzaktan bir bağ, alaka yok ki.

yani şişli gibi bir yerde birinin kafasına tek kurşun sıkılıyor fakat katili bulunamıyor. üstelik o kadar kamera kayıtları ve kimlerle ne konuştuğu, ne iş yaptığı bilinmesine rağmen. keşke medya münevver karabulut cinayeti üzerinde durduğunun 10 da 1 i kadar engin'in üzerinde de dursa.

yazık oldu arkadaşımıza.
  • 14 yaşındayken " bi üniversite kazanıp istanbul'a giderim, orada başımın çaresine bakarım, gece hayatına girerim, ünlü olurum." dediğini dün gibi hatırlıyorum. aynı okul sıralarından geçip, aynı şehri, sokakları paylaştığım, 8 yaşından beri tanıdığım çocukluk arkadaşım. dediğini yaptı, ünlü olmaya da başlamıştı. bir sabah manşetlerde gördüm kendisini. nedense şaşırmadım, beklediğim bir şey gibiydi sanki. hızlı yaşantısı, artık tanımadığım bir dünyada yaşıyor olmasıydı belki de bunu düşündüren. ne kadar da farklı hayatlar seçmişiz.
    ölümünden bir ay önce konuşmuştuk. mutluydu, hırslıydı.
    gece gece aklıma geldi.
    çok kavga ettik, incittiğim de oldu. ama bir dönem kardeş gibiydik.
    o çocuk engin geliyor aklıma hep; hırslı, egosu yüksek, farklı hayalleri olan, başı beladan kurtulmayan bir çocuk.