şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir erkeğin en yakışıklı hali 30 larında olduğunun kanıtı, cafe pi nin kurucusu, deha insan. bu ne karizmadır arkadaş.
 • 14.07.2010 tarihinde hakkında aşağıdaki haber çıkan gazi. hadi baş tacı etmediniz, unuttunuz çocuğu, orduevinde de iş veremediniz mi kendisine paşam? paulownia ağaçlarının boyunu ölçmek unutulmuyor ama gazim unutuluyor. ciddi anlamda üzüldüm. hatta böyle bir yazı yazmak zorunda bırakıldığım için üzüldüm.

  kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…010/1263356/default.htm

  --- spoiler ---
  gazi iş için koştu türkiye utandı
  dağlıca'da 17 gencin şehit düştüğü helikopterden sağ kurtulan tek asker engin yaşar, ayağındaki platinle mevsimlik işçi olmak için ter döktü.

  engin yaşar bundan 12 yıl önce teröristlerin kurduğu pusuda düşen ve 17 gencin çatışarak şehit düştüğü helikopterden sağ kurtulan tek askerdi. büyük kahramanlık hikayesinin yazıldığı o günü, bacağına takılan platinle hatırlayan yaşar, orman bölge müdürlüğü'nün alacağı mevsimlik işçilerden biri olabilmek için, platinli bacaklarıyla koşu sınavına girdi. sınava katılan 492 kişi ile birlikte ter döken yaşar, "bu vatan için seve seve kanımı akıttım. bugün çağırsalar yine seve seve giderim” diye konuştu.

  sinav bin 500 metre
  bugün 32 yaşında olan engin yaşar her türk askeri gibi davulla zurnayla uğurlanıp gittiği askerden gazi olarak geri döndü. 1998 yılında şemdinli'den havalanan ve 18 askeri taşıyan skorsky tipi helikopter açılan ateşle alev alınca 8 asker oracıkta şehit düştü. yangından kurtulan 10 asker ise son kurşunlarına kadar savaştı. ancak çatışmadan sadece engin yaşar bacağından yaralı olarak kurtuldu. kahraman asker bacağına takılan platinle hayata sarıldı.

  o günün üzerinden 12 yıl geçti ve yaşar önceki gün orman bölge müdürlüğü'nün 6 ay boyunca çalıştıracağı 190 kişilik mevsimlik işçiden biri olabilmek için platinli bacaklarıyla 492 kişiyle birlikte bin 500 metre koştu.

  devlet sahip çikmadi
  askere gitmeden önce parkecilik yaptığını ancak bacağındaki platin nedeniyle bu işi devam ettiremediğini anlatan yaşar, "geçirdiğim operasyonlardan sonra birçok yerde şoförlük yaparak hayatımı sürdürmeye çalıştım. cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza mektup yazarak durumumu anlattım. ne yazık ki devlet bana hiç sahip çıkmadı. ben bu vatan için kanımı seve seve akıttım. şimdi yine çağırsalar yeniden seve seve giderim" dedi.

  mücadeleye devam
  işsiz kalınca bu sınava girmeye karar verdiğini söyleyen yaşar şöyle devam etti: "maalesef işim yok. burada da işe alınırsak geçici olarak 6 ay çalışacağım ve daha sonra hayat mücadelemize devam edeceğim." sınava girmeden önce orman bölge müdürlüğü yetkililerine durumunu anlattığını vurgulayan yaşar, "benim koşmam çok tehlikeli. bunu yetkililere anlatmaya çalıştım ama bana 'koşacaksın' dediler. geldim ve koştum." dedi.

  o hala işsiz
  6 aylık geçici işe yerleşebilmek için ayağındaki platinle bin 500 metreyi koşmak zorunda kalan işsiz gazi sınavı kazanamadı ve hala kendisini geçindirebilecek bir iş arıyor.
  --- spoiler ---
 • bu ülkenin utancıdır, neden bizden bir numara olmadığını ve asla olamayacağını yüzümüze okkalı bir şamar gibi vuran bir acıdır. vatan uğruna gazi olan birisini baştacı edeceğine alt tarafı 6 ay çalışıp en fazla 700 tl alacağı bir işe girebilmek için vatan uğruna platinlenmiş bacaklarla 1500 metre koşturan bir sistemden nefret etme sebebidir. o hala "vatan sağolsun, şimdi çağırsalar gene giderim" diyebilirken gözyaşlarınızı içe akıtma durumudur, yaşadıkları ile bu ülkeden nefret ettirendir. gavur(!)ların savaşta yitirdiklerine verdiği önemle kıyaslandığında manevi duygu ve hassasiyeti (!) çok yüksek (!) olan %99u (!) müslüman türk milleti'nin ve devleti'nin düştüğü aczin ispatıdır.
 • izmir konak belediye başkanı hakan tartan tarafından kendisine iş sözü verilen gazi. "yetenekleri doğrultusunda" şoför ya da büro elemanı olarak belediye bünyesinde istihdam edilecekmiş.
 • kafepi'nin kurucusu, adam gibi adam!
 • kafepi'nin bir çok yakışıklısından en yakışıklısı. dört dörtlük demek isteyeceğim adam. yalnız sesten kaybediyor biraz. ama işte ona bakarken, o size gülerken filan o sesi de duymuyorsunuz zaten. çoktan kendi hayal dünyanızda eriyip gitmiş oluyorsunuz.
  iyi, hoş, sevimli, samimi bir kişilik. eve alıp beslemek isteyeceğim cinsten.
  bu yaz da yine kendisiyle hoş anılar oluşturmak isterim doğrusu.
 • adi rezaletlerle anilan kafe pi'nin kurucusudur kendisi.

  (bkz: kafe pi rezaleti)

  (bkz: kafe pi rezaleti 2)

  (bkz: 24 nisan 2016 kloster rezaleti)
 • adi emek hirsizligina cikmis, calisanlarina dayak atmis atilmasina ve olanlara da goz yuman ve magdur kisilere mahkemede sikayetlerinden vazgecmesi icin rusvet teklif eden hatta devletle resmi iliskilerde de araya adam koymaya ve rusvet tekliflerinde bulunmasiyla anilmis, calisanlarinin sorunlarini dinlerken duzgun izlenim vermeye calisip, yuzune gulup arkasindan ana avrat kufur edebilecek kadar haysiyetsiz oldugu, ayrica kadin calisanlarina sarkintilik yapan, yeri geldiginde calisanlarina hadi su sarisin musteriyi bana pasla diyebilen bir karakter oldugu bir cok kisi tarafindan soylenmis. subelerinin siktiri boktan publara donustugu hatta subesi kalmamistir belki adini sadece daha once calisanlardan kufurlerle duydugum bir isim oldu. sonunda binbir rezaletlerden kepazeliklere dusmus ve sonu gelmis kafepilerin kurucusu, akabinde suclamalarin sorumlusu kisi, simdiki abuk subuk paylasimlar yapan facebook emeklisi.
 • kafepi'nin emek hırsızı ve hak yiyici sahibidir.

  çalışanlarına maaşlarını vermediği yetmezmiş gibi, merâmını anlatmaya ve hakkını istemeye gelenlere "siktir git lan yavşak" diyecek tiynettedir. ama kimsenin hakkı kimsede kalmıyor. bu kadar hak yemenin sonucu olarak bir dünya şubesini kapatmıştır zaten.
 • yıllar önce x şubesinde başıma gelen maaş sıkıntısını bizzat dinleyip özür dilemişti.o zaman bile içten olmadığını biliyordum,emek verip karşılığını alamamak çok kötü.bizlere iyi davranıp abi imajı verip tekrar aylarca bekletmişti.genel olarak söylemek istediğim her tanıyanın illa bir anısı vardır.pi de çalışmış bir kaç ay vermiş gençler eminim benim yaşıma geldiğinde eskilere gülecek ve sizden çok şey götürdüğünü anlayacaksınız.engin yaşar gibi insanlar aslında gelecek için tam bir hayat tecrübesidir.pişmanlık yaşamamak için her kişinin bu tarz işletme ve sahipleriyle tanışıp birikim yapması gerekir.zaman bize pi ve engin bey ile ilgili tüm gerçekleri gösterecektir.