şükela:  tümü | bugün
 • joe satriani'nin ekim/2000 itibariyle cikan en son album'u.. nedir ben pek anlami$ degilim, pek de haz almi$ sayilmam.. oylesine bir album.. ama (bkz: turkey man) iyidir yani..
 • js nin elektronik kastığı albüm..
 • joe satriani'nin kendini a$tigi super album. yanilmiyorsam ilk defa synth gitar kullanmi$tir bu albumunde.
 • nanoteknoloji 'kahini' eric drexler'ın '86 tarihli kitabının adı.kitapta drexler nanoteknolojinin getireceklerini, nerelerde nasıl kullanılabileceğini, olası zararlarını anlatır.bizim bu keşiflerin hayata geçtiğini görmemiz çok şüpheli olduğu için şimdilik bilimkurgu niyetine takılınabilir.

  netten bedava olarak okumak için:
  http://www.foresight.org/eoc/
  (sondaki eoc büyük)
 • nedense hic dikkat cekmeyen, onyargiyla bakilan, ama bence muhtesem bir joe satriani albumu.nerdeyse deneysele yakin elektronik enstrumantal tarzda parcalar ihtiva eden,ustadin geleneksel tarziyla ters dusen bu album, aslinda satriani'nin yenilikci stilinin guzel bir kaniti.adam yeni milenyumun havasini yansitmaya calismis,ornegin sarkilarin yalnizca birinde bas gitar kullanilmis,digerleri efektler ve synthetiserlar.ancak albumde inanilmaz bi atmosfer var.duygularini bu sekilde de ifade edebilen,gercek bir muzisyen joe satriani..ozellikle 'clouds race across the sky' ,muthis dokunakli bi sarki
 • satriani'nin en ilginc albumlerinden biri. rock gitar virtuozitesiyle elektronik muzik kombinasyonun mumkun oldugunu gosteren bir hybrid. rock muziginin bir arayis ve cikmaz icinde oldugu bir donem icersinde aslinda ne kadar genis ve deneysel dusunen bir muzisyen oldugunu kanitlayan satriani'nin, icinde bulundugu zamandaki muziksel gelismeleri takip edip bir risk alarak ortaya cikardigi bir eser. ama nedense hayranlari ve genel dinleyici tarafindan pek anlasilamamis bir album oldu ne yazik ki, satriani'de aldigi riskle kaldi. daha sonraki calismalarinda bu turu daha ileriye goturecegini dusunurken ustadin kendisi eski tarzina donmeye karar verdi***, benim gibi dusunenleride hayal kirikligina ugratti.

  gerci umudumu yitirmedim, bir ara kafasina esip kendisinin gene boyle deneysel, ama daha iyi kotarilmis bir calisma ortaya koyacagini bekliyorum.
 • satriani demektir. yaratıcılık işte budur. kimilerinin elektronik bir sesin insan duygusu verebileceğini düşünmüyorum zırvalarıyla yaklaşabileceği, önyargıyla dinleyip anlayamayacağı, şuanda bunları yazarken bir yandan da dinlediğim mükemmel albümdür.