şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üds kursu için internetten arama yapıp, pekçok forumda tavsiye edildiğini gördüğüm ve kayıt olduğum kurs.

  sınavlar için açılan birçok alternatif dil kursu vardı. birkaç tanesi ile konuştum ama bunda karar kıldım. benim karar vermemi kolaylaştıran da müşteri yetkilisi oldu. sıcak ve samimi bir kadın. ben sadece görüşmek, bilgi almak için gitmiştim ama verdiği bilgiler ve gösterdiği ilgi sonucunda kayıt yapıp çıktım oradan.
  rıdvan gürbüz'den üds'ye hazırlık grubunda eğitim aldım ve gerçekten işini büyük bir özveri ile yaptığını gördüm.
  eğer gereken zamanı ayırabilirseniz, verilen eğitimin gerçekten çok faydasını görürsünüz.

  http://www.englishexamcenter.com/
 • internet sitelerindeki gurur tablosu'nu inceledikten sonra farkli bir mizah anlayisi olduguna kanaat getirdigim kurs.

  site: http://www.englishexamcenter.com/gururtablosu.aspx

  caps: http://i55.tinypic.com/snmb6d.jpg
 • daha yeni yds sonuçları da açıklanmışken benim de hakkında bir kaç şey yazmak istediğim kurum.

  kursa 6 temmuz pazar günü yazıldım. 8 temmuz da, 7 eylülde gerçekleşmiş sınav için 2 aylık sürecin başlangıcıydı. 2 ayda verilen toplam saat haftanın 4 günü olmak üzere toplam 100 ya da 120 saat idi(tam hatırlayamadım). başka kurslar bundan daha fazla saat ve yarısı fiyat sunarken internette okuduğum olumlu yorumlara ve hislerime güvendim 2 katı fiyat ve daha az saat eğitimleri olmasına rağmen english exam centerı tercih ettim.

  öncelikle eğitim anlayışlarının ne kadar profosyonel ve hizmetlerinin ticari anlayıştan 180 derece farklı yönde kaliteli olduğunu belirteyim. ydsye ilk kez hazırlandım, sınava ilk kez girdim dolayısıyla ilk kursumdu burası. diğer kurslarla karşılaştıramam elbet ama az çok kpss, öss hatta oks falan derken uzun vadeli bir dersane geçmişim var. az çok bi kurumun ticarethane mi, yoksa emeğin sonuna kadar arkasında olup kendilerinden verebildikleri kadar verebilen fedekar bir eğitim yeri mi anlayabiliyorum. işi şansa bırakmayacak kadar kaliteli bir sistem oluşturmuşlar ve bunu da gerçekten oturtmuşlar.

  uzaktan eğitim de passage work çalışmlarında 400-500 tane okuma parçasıyla ösymnin yds-üds-kpds geçmişinde kaç değişik kelime çıktıysa bugüne kadar, kelime çalışmalarıyla hem bir parça nasıl okunur, nasıl çeviri yapılır bunu öğrenip hem de kelime haznenizi geliştirmenizi sağlayan bir uygulamaları var. aynı şekilde aynı okuma parçası üzerinden oyun şeklinde kelime çalışması yapılıp okuma parçası soruları yapılabilir. diğer bir uzaktan eğitim bölümünde de sınıf içinde işlenilen ama anlaşılmayan konular için konu anlatımı mevcut. soru çözümüyle konu eksikliklerinizi kapatabilirsiniz. sınıf içindeki işleyişe gelirse 2 ayda 2 kitap bitirildi. her konunun arkasından sınıf içinde en az 3 test çözüldü. grammer konuları için ayrıca cümle çevirileri yapıldı. son 1 hafta evde çözülen 5 tane denemenin tüm soruları sınıf içinde çözüldü. bu süreçte netler takip edildi 150 parçalık okuma parçasının bulunduğu kitaptan ve passage work'ten verilen okuma parçalarının günlük hocalar tarafından kaydı yapıldı. hedeflenen puanla okumanın az olduğu düşünüldüğünde gerekli durumda neden çalışılmadığı konusunda uyarılar yapıldı. ve bu her dersin başında psikolojik bir baskı olarak sınav zamanına kadar devam etti.

  hocanın bizden istediği 150 sayfalık okuma parçası kitabını, passage workten 400-500 passagetan en az 300-400 parça okumamızı, verdikleri küçük phrasel verb kitapçığı ile a'dan-z'ye kelime kitapçığını 2 aya kadar bitirmemizdi. bense 2 aylık süreci 150 sayfalık okuma parçalarının olduğu kitaptan sadece 90 tane, passage work'ten de 400-500 passage'tan sadece 15 tane passage okuyarak, phrasel verb ve sözlükten en fazla 50 kelime ezberleyerek ama derslere günü güne gelerek tamamladım. bir de son 2 hafta 5 tane kendi denemeleri ve 2010dan bu yana kpds-üds-yds den çıkmış 10 tane daha denemeyle 15 tane deneme çözüp bu denemelerdeki anlamadağım bilmediğim her kelimenin altını çizip bunları hepsini öğrenerek biraz atak yaptım. 5 tane deneme yani 400 soru 1 haftada sınıfta çözüldü, doğru yapılan soruların bile üstünden geçildi. bilinmeyen kelimler çıkarıldı. geriye kalan 10 denemenin arkasında bulunan anlatımlı cevaplar bilinmeyen kelimlerin anlamları falan derken hiç bir soruyu hiç bir kelimeyi es geçmedim. son 5 gün netten ösymin bugune kadar sınavlarda sorduğu kelime listesinin çıktısını alıp çalıştım.

  ilk denememi çözdüğümde 33 doğruyla 40 puan civarı bir şey almıştım. bana yetecek puan 50 ydi. hedefim 33 neti 40 nete çıkarmaktı. son 2 hafta kala 33 net moralimi bozmuştu ama hocalar iyi bir çalışmayla 40net(50 puan) bulabiliceğimi sölüyorlardı. 2 haftalık bir atak ve hocaların yardımı sayesinde gerçek yds de 58 net yaptım. 73 puan. 2 aylık kısa bir sürede 40 puandan 73e çıkarttılar beni. üstelik üst kısımda da belirttim. 100 parça 2 ayda ya okudum ya okumadım. ama derste çok şeyler katmışlar bunu farkettim.

  gönül rahatlığıyla ankarada bir dersane arayan arkadaşlar varsa burayı öneririm. her kuruşuda helal olsun. ben onlarla ilk ve son kez hazırlandım yds'ye.
 • ahmet taşpınar'ın iğrenç esprilerine ve dikkat çekmek için bağıra bağıra ders anlatmasına razı gelirseniz sınavda hedefinizi yakalarsınız. özünde iyi adam ama gıcık oluyordum bazen.
 • passagework serisi her seviyeden vatandaşa hitap ediyor. gerçekten başka bir imkânınız yoksa ingilizcenizi geliştirmeniz için uygun nir ürün.

  ancak sınav stratejileri kitabı da bir o kadar ağır. iki numaralı kitap daha iyi olsa da temeliniz yoksa passageworkleri su gibi ezberleyip bu sete başlayın derim.
 • toefl kursuna gitmeyin .
 • çok gitmek istediğim ama parasızlıktan gidemediğim, çok fazla arkadaşımın önerdiği dil kursu.