şükela:  tümü | bugün
  • zamaninda hurriyet gazetesi de vermis idi bunu.bense kasetlerin uzerlerine radyodan falan sarki doldurmustum öyle...
    (bkz: bu da boyle bir animdir)
  • (bkz: robby)
  • english with me english with me english you and mee..diye bir $arkisi da mevcuttu sanirim.zaman zaman gelir aklima.. yer edinmi$ beynimde.
  • english with me english with me melodisi hala kulaklarımda yankılanan, ilk ünitesinde unutamadığım bir şekilde herkesin durmadan birbirine isim sorup hecelettiği (nigel diye bi adam vardı hatta, gözüm hiç tutmamıştı), galiba bu yüzden de bir zamanlar tüm çocuklarda kafadan "bu ingilizler de amma salak" izlenimi yaratan ingilizce eğitim setidir.
  • bir barbara vardı ki bu kitapta, adı da teyzenin british aksanlı telaffuzu da aklıma kazınmış.
  • bana ingiliz alfabesinin telaffuzunu melodik bir biçimde öğreten ve zamanında gazetelerin verdiği şeylerin arasında en hoş, biriktirilen kupona değer eğitim setiydi. renkli baskısı, 10küsur kaseti... bir kaç bölüm ciddi ciddi çalışmıştım, tabi sonra kuzenim allem edip kallem edip hacılamıştı.*
  • haftalık dergi olarak yanılmıyorsam (bkz: robby ile ingilizce) adıyla çıkmaktaydı (ya da ben mi uyduruyordum ne). yıllardır zihnimin bir köşesine yer etmiş şu eğitici şarkıyı hiç unutmam:

i am a boy with a noisy toy
    you are a girl with a curl
    he is a man with a frying pan
    and she is a clown, upside down

it is a book about how to cook
    we are cats chasing rats
    you are crows with long black tails
    and they are fishes... in dishes
  • halen şu adresten set olarak temin edilebilir.

edit: tükenmiş görünüyor.
  • yanlış hatırlamıyorsam açılışı;

hello i'm robby [robot sesleri ile]
    hello i'm barbara
    hello i'm massimo

şeklindeydi.

günaydın şarkısı vardı kısa birşey;

good morning good morning good morning mr. black [good morning!]
    good morning good morning good morning mrs. white [good morning!]
    good morning good morning
    good morning good morning
    good morning good morning good morning to you!

bir de iyi geceler şarkısı vardı her kasetin sonunda yine;

good night, sleep tight, wake up, when it's light... x 4

...

çok acayipmiş lan.
  • harıl harıl kasetlerini aradığım çocukluğumun nostaljik ingilizce seti. hala saklayan yazarlar varsa yardım eli bekliyorum lütfen...