şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'ün civanmertleri tarafından kurulmuş bir old school death metal grubu. haşin oldukları kadar gaddarlar. yaptıkları müzikle çok içli dışlı olmasam da benimsedikleri karanlık, ruh sökücü tarzları oldukça hoşuma gitti. aslında itiraf etmek gerekirse ilk dinlediğimde "ulan bu kadar bunalım iş mi olur? death metal dediğin ratatatatatata diye gitmeli" demiştim ama death metalin bu halini bu arkadaşların zoruyla keşfetmek güzel oldu. benim için bu açıdan başka bir şekilde daha hatırlanacak bir gruptur enkülfet.

    http://www.youtube.com/user/engulfedtur

    inseminated with demon seed favorim.

    edit: through the eternal damnation ep'si çıkmak üzere olan gruptur. 4 şarkıyla üzerinize kezzap dökülmüş gibi hissedeceksiniz eminim.
  • boss hm 2'nin sepultura'dan sonra leş müziğin başına gelen en iyi şey olduğunu kanıtlayan gruplardan biriyle daha karşı karşıyayız. dün gece çek black metal grubu inferno ile beraber kadıköy'ü cehenneme çevirip kadıköy yeni dalgası'nın tabuna bir çivi daha çaktılar. yeni albüm kaydına girmişler. sağlam olacağından şüphem yok ama umarım bu coğrafyada kıymeti bilinir.