şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ingilizce ogrenmek ve gelistirmek icin video derslere sahip ucretsiz, guzel bir site. su anda 197 video bulunmakta olup, her hafta yeni videolar eklenmektedir. beginner, intermediate ve advanced seviyeleri altinda vocabulary, pronunciation, grammer... gibi konu basliklari bulunmaktadir.

linkine buradan ulasabilirsiniz;
    http://www.engvid.com/
  • gramer kitaplarından öğrenemeyeceğiniz günlük konuşma bilgilerini barındıran, başarılı bir interaktif ingilizce öğrenme sitesi. eğiticiler kanadalı veya amerikalı.

anlıyorum ama konuşamıyorum kalıbını zihnine yerleştirip, dilinin kilitlenmesine neden olan kişilerde kilidi açabilecek anahtar olabilir. kadınlar menstrual dönemlerini kibarca nasıl ifade ederer , nasıl açıklanır gibi bilgileri içermesiyle gönlümde konforlu bir taht kurdu. kelime anlamları ortamdan ortama farklılaşabiliyor; mesela bir barda içki isteme şeklinden, imao, lol gibi saçma kısaltmaları dahi anlatabilmeye kadar durumu özetlemişler. iş toplantılarında istenmeyen teklifler nasıl reddedillir ve toefl için çeşitli ipuçları...

kısacası biliyorum, anlıyorum ama konuşamıyorum sorunu, aslında bildiğimiz kelimeleri hangi ortamlarda kullanmamız gerekliliğini bilmememizden kaynaklanıyor. burada videoları bulunan kişilerin sempatik tavırları;' özellikle amerika'da veya kanada'da ingilizce konuşuyorsanız bakın, biz bu kelimeyi ( örnek veriyor) burada kullanmayız şöyle bir cümlede (cümle kuruyor) kullanmanız daha etkili olacaktır' gibi öneriler sunarak kafa karşıklığına çözüm sunuyorlar.

ayrıca ronnie, nasıl denir bilmiyorum ama şükelasın, you are very very cute yani. lol.
  • gördüğüm en faydalı ingilizce öğretim sitesi.

hele bir ronnie hoca varki ben seyretmekten çok keyif alıyorum. hatta 10 dakikanız varsa şu dersini mutlaka izleyin

rude slang for body parts
  • native speaker öğretmenlerin hazırladığı yüzlerce yararlı video'nun olduğu ingizlizce öğrenme sitesi. ülkemizde model alınması gerek bir eğitim anlayışları var.

not: james'deki enerjinin yarsı bende olsa... *
  • faydalı ve anlaşılabilir ingilizce sitesi. ayrıca emma diye bir hatun var ki, aşık olmamak için hiçbir neden yok. o kadar oynak, o kadar şuh, o kadar cana yakın kadın ki...

http://www.engvid.com/prepositions-in-english-of/
  • beginner seviyesinden advanced seviyesine kadar bir ok tip bilgiyi video formatında bulabileceğiniz über bir site. sitede ayrıca günlük kullanımda kullanabileceğiniz bir çok bilgi mevcut.
  • birbirinden tatlı hocaların ders anlattığı çok faydalı bir internet sitesi.

kendilerinden çok şey öğrenmemle birlikte bildiğim konular olduğu halde bir çok videoyu sadece onları tekrar tekrar görmek ve dinlemek için izliyorum.

en favori hocalarım:

ronnie: ağzının ayarı olmayan, mimikleriyle, örnekleriyle beni gülmekten kırıp geçiren hoca. gülerken öğreniyorsunuz. cinsellikle ilgili konuları hep buna anlattırıyorlar ve ortaya çok komik ifadeler çıkıyor. hastasıyım. bir numaralı favorim

emma: çok tatlı dersi anlatırken yüzünde çok bir mahçup oluyor ki eriyebilirsiniz.

rebecca: bir anne gibi. kadını izlerken müthiş bir anaç ifade hissediyorum. çok profesyonelce çok güzel ders anlatıyor.

james: çok eğlenceli bir adam.

alex: yine çok eğlenceli ama bir abi gibi anlatımı var.

sitenin hastasıyım şiddetle tavsiye ederim.
  • harika, harika ve yine söylüyorum harika bir site.
  • ingilizce öğrenmek için on numara site. hele ki videoların altında altyazı olması olayı daha bi on numara. muadili başka siteler var mıdır merak ettiren.
  • harika bir site. özellikle alttaki quiz bölümü cok yararli olmuş, hocalardan ronnie ve james'i tek geçerim. dersler cok anlasilir bir dille anlatiliyor, videolarda altyazi olmasi cok yararli.