şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adapazarindaki okullunda ailesinin tumunu kaybetmis cocuklara parasiz egitim veren okul.
  • staj yaptığım anda gördüm ki- lisesinin psikolojik danışmanlık departmanı çok iyi olan okuldur.
  • haftasonu dinlediğim bir hikayenin beni şok eden baş kahramanı okul. diyelim çocuğunuzu ille de bu okulda okutmak istiyorsunuz, bunun için de ilkokul için yıllık 30bin (!) tl bütçeniz hazır. soru: gidip merhaba ben çocuğumu kaydettirmek istiyorum diye sorduğunuzda çocuğunuz kaç yaşında olmalı? cevap: doğar doğmaz!!! zira bu okul ilk önce adını yazdıran kazanır mantığıyla işliyor. doğmadan önce yuva için yazdırsanız bile ilkokul için ayrıca kaydettirmeniz gerekiyor zira kontenjanları hızla doluyormuş. bir arkadaş bunu duyup 22 aylık (yazıyla 22 aylık) bebeğini kaydettirmeye gitmiş ve yerimiz kalmadı cevabı almış. cidden şok oldum.
    birkin çanta için 2 yıllık sırayı göze alanların çocuklarını nerede okuttuğu belli oldu.
  • özel eğitime - dolasıyla kaynaştırma eğitimine - verdikleri önemle takdirimi kazanan özel okul. ama gerçekten fiyat konusunda uçmuş durumdalar.
  • web sitesi http://www.enkaschools.k12.tr/ adresinde ikamet eden bir kolej... adı bu sanırım, yani bi enka'lıya, "hangi okuldansın?" dediğin zaman, işte "enka 1 okulu" veya ne bileyim "enka sultançeşme" gibi bi cevap alacağını beklerken, "enka okulları" cevabını alıyormuşsun.

bir de geçen akşam bi grup liseliyle* tanıştım. hepsi lise sona geçmişler,
    hepsi bu yaz, seneye üniveysite için gitmek istedikleri ny, ca, veya ingiltere üniversitelerine gitmiş ve gezmişler, bilgi almışlar filan...
    grupta (liseli olmayanlardan, benim gruptan) tek bir yabancı olmasına rağmen, direkt 2. kanala geçip* kendi aralarında dahi ingilizce konuşmaları da ayrıca dikkatimi çekti... hoştu.

maddi açıdan çok yüksek bir özgüvene sahip olmalarının yanında, "entellektüel açıdan da kesinlikle boş olmayan çocukların yetiştiği okuldur" yorumunu gönül rahatlığıyla yapabilirim sanırım.

o yaşta chanel ve louboutin giyip, sizinle andy warhol üzerine sohbet edebiliyorlar...
    ne diyeyim, değişik bir konsept... hoş. beğendim ben
  • karakterime, mevcut yeteneklerime, düşünce yapıma, sosyalliğime, bilgi düzeyime... kısaca bende güzel olan her ne varsa hepsine tartışmasız katkısı olan eğitimi veren okuldur. özlenir.
  • alışılmışın dışında kaliteli eğitim veren bir teknik okulu vardır. dilovasında bulunan bu teknik lisede öğrencilerin çoğu burslu olmakla birlikte öğretmen kadrosu da oldukça kalitelidir. yaz aylarında mühendis adaylarına verdikleri ücretsiz teknik kurslarla eğitim konusundaki samimiyetlerinde şüpheye mahal bırakmayan okuldur.
  • yıllardır iradeli bir şekilde güzel kızlar mezun etmeye devam eder.
  • enka holdingin yaptıgı en büyük yatırımdır
    çünkü insana yapılmış bir yatırımdır
    topluma katkısı ölçülemez
    hele ki eğitim sisteminin bu kadar çürütüldüğü bir dönemde vatanımızdaki kurtarılmış bölgedir