• insanlığını unutan muhabirdir.
    (bkz: afrikada çocuğun ölümünü bekleyen akbabanın fotoğrafını çeken fotoğrafçı)
    (bkz: kevin carter)
  • tartışma yaratmış insani değerleri sorgulatmış muhabirdir.

muhabirlere etik habercilik derslerinin verilmediğinin, muhabir olabilmek için herhangi bir eğitime gerek duyulmadığının kanıtıdır. senden haber yapman bekleniyorsa kamera karşısında o ana kadar eline geçen bilgileri paylaşırsın, kameramanın da görüntü alır. çocuğun kurtarılma anı çok önemliyse kimseyi engellemeden kurtarma çalışmalarına engel olmadan çekersin, çocuk kurtulduktan sonra mutlu haberi paylaşırsın...

söyleyecek o kadar çok şey var ki. muhabirin şefi ya da haber müdürü zorlamış ta olabilir kendisini. bu nasıl insanlıktır?
  • başka bir meslektaşını örnek almış kişi olabilir.
    (bkz: #2161830)
  • görev başındaki insanların rahat bir şekilde çalışabilmesini engelleyen akbaba...

türkiye'de haberciliğin laçkalaştığının farkındayım ama bu kadar ileri gidilecebileceğini tahmin bile edememiştim...

(bkz: koyun can derdinde kasap et derdinde)

ha bir de o mikrofonu... anladın sen?
  • - beni tanıdın mı?

- abi çok canım yanıyo abi.

- ben tayfun talipoğlu, tanıdın mı?

- abi yardım edin abi, canım çok acıyo abi. bacağım abi.

buna benzer bir konuşma idi 17 ağustos depreminde tayfun talipoğlu'nun yaptığı. iliklerimize kadar ürpermiştik seyrederken. bir daha da gözümüz görmesin dedik onun için. ne zaman o yıvış yıvış sesini duysam "canım çok yanıyo abi" diyen sesi de duyuyorum.
  • mikrofon uzatmak yerine yardım etmeyi akıl etseydi burada afişe olmazdı diyeceğim muhabir.
  • aynı zamanda, 1990'lı yıllarda stadyum içine girip sakatlanan futbolcularla röportaj yapan kişidir.
hesabın var mı? giriş yap