• burada çin ekibi çalışıyor, buraya gelmenize gerek yok demek istemişler.

adamlar enkaz altından insanları çıkarmak için yardıma gelmişler bu adamları bile eleştirecek, karalayacak bir şeyler buluyoruz. şaka gibi.
  • çinlilerin yardım ederken bile çıkar peşinde koştuğunu görmemizi sağlar.

not : propaganda yapmak da bir çıkardır.
  • saçma sapan düşüncelerden vazgeçin.

burada biz çalıştık demek istemişlerdir. fevri bir hareket de olabilir.

edit: imla ve düzenleme
  • kültürel bir şey olduğunu düşünüyorum. bakın biz buradayız, bu enkazdan biz sorumluyuz gibi bir şey olabilir. her ne kadar emperyalist bir kültür olsa da biz burayı işgal ettik demeye çalışmıyorlardır emin olun. gıcıklanmaya gerek yok.
  • bayrak dikip ne yapmış enkazın üzerinde özerklik mi kurmuş? büyük ihtimalle çevreye dağılmış ekiplerine buraya gelin mesajıdır. ekipler kendi aralarında iletişim için bu tip şeyler belirlerler sahaya çıkmadan önce.

ayrıca tv'den anlık alınmış bir foto. bu kadar hassas olmayın ya ülkemizi ele geçirmeye çalışanlar yok.
  • yanınızdayız gibi bir mesaj algıladım ben. buluttan nem kapmayalım.
  • abi ota boka laf etmeyin! ülkemize geldiler ve canla başla çalışıyorlar. ne zorunluluğu vardı o insanların? hiç, di mi? "biz buradayız, bu enkaz bize emanet" demek istemiş olamazlar mı???

edit: imla.
  • adamlar çalıştığını gösteriyor ellemeyin.
    her ülkenin farklı kültürleri vardır. yardıma gelen insanlara saygı gösterin. hemen orayı isgal ettik anlami çıkarmayın.
  • arkadaşlar siz gerizekalı mısınız ya ciddi soruyorum. adamlar gelmese dünyada kimse bizi sevmiyor kimse yardım etmiyor, gelse bu kez de onu yaptı bunu yaptı, her şeyde bir komplo teorisi bir alt metin arama çabası. herkes büyük oyuncu amk yerinde ya. adamlar böyle çalışıyor belki kaç ülkenin kurtarma ekiplerinin çalışma metodolojisine hakimsin? yok amerika ekibi yok çin ekibi. abi adamlar binlerce kilometre öteden gelmiş vallahi billahi hastasınız siz ya. isterse bayrak diktiği molozu da yanında götürsün 2 can daha kurtarsın da.
  • doğu perinçek wet dream
hesabın var mı? giriş yap