şükela:  tümü | bugün
  • büyükdere caddesinin üzerinde fmv ışık okullarının tam karşısında fetöden kapatılan cumhuriyet kolejinin binasında 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılacak okuldur.

iki ay öncesine kadar web sitesinde çok uçuk okul fiyatlarını yayınlamışlardı fakat şu an listeyi kaldırmışlar. hatırladığım kadarıyla ortaokul öğrencilerinden senelik 110bin civarı bir ücret talep ederken lise öğrencilerinden 120 bin civarında bir ücret talep ediyorlar * ülkenin tartışmasız en iyi okulu olan robert kolejinin eğitim ücretinden neredeyse %50 daha pahalı bir ücretlendirme politikası seçerek ya sayı bilmiyorlar ya da hiç dayak yememişler kategorisinde değerlendirdiğim bir kurumdur.

kurucusu inşaattan okulculuğa yatay geçiş yapan genç bir iş adamı *
    sitesini okuduğunuzda burslu öğrenci okutmamakla övünmekteler (meb in zorunlu kıldığı %3 hariç). sebep olarak da alın terinizle kazandığınız parayı sadece size hizmet etmek için kullanacağız şeklinde bir savunmaları var.
    yemekler premium yemek olarak adlandırılıyor ve senelik sadece 7344 tl olarak ücretlendiriliyor.
    ayrıca capital levy fee adında bir ücret daha talep ediyorlar. "okulumuzun eğitim personeli, sabit giderler ve tamirat maliyetleri dışında kalan, okul altyapısı, elektronik sistemleri, öğrenci bilgisayarları, spor tesisleri, iletişim, elektrik, havalandırma, ısıtma tesisatı ve buna benzer gelişen teknoloji gereksinimleri sağlamak amacıyla, okulumuzun ileride rekabetçi kalabilmesi için tamamen yenilemesi gerektiği dönemlerde kullanılacak özel fondur." şeklinde açıklanan ücret önümüzdeki yıl 2250 isviçre frangı `:???` sonraki yıllarda ise 5000 isviçre frangı talep ediyorlar. bu sene için ilk 200 öğrenciden bu ücreti almayacaklarmış. inanılmaz bir kampanya...

bir eğitimci olarak 8 yıl okuyup bir milyonun üzerinde ücret bekleyen bir eğitim kurumuna şüpheyle yaklaşıyorum. bu kriz ortamında her ne kadar dünya kadar keriz de olsa müşteri bulamayacaklarını düşünüyorum.
    enkök über okul