• maç esnasında dikkat ettiyseniz goat gerilimin yüksek olduğu tüm tartışmalı pozisyonlarda gülerek tepki veriyor ve asla sinirlenmiyor. gol kaçırırken, rakiple tartışırken yüzünde hep "lan bakın dalganıza" gülüşü var.

bunun sebebini araştırırken çocukluğu ve gençliğinin fakirlik içinde geçtiğini öğrendim yaşamı boyunca bol bol dayak yemiş sıkıntılar çekmiş fakirliği yüzünden okula devam edememiş, çocuğunun nafakasını ödeyemediği için hakkında yakalama emri çıkmış saha kenarında bekleyen polisleri sakat numarası yaparak ambulansa binerek atlatmış hatta transfer olmadan önce kız kardeşi ekvador'un san lorenzo şehrinde silahlı bir çete tarafından rehin alınmış kızı zar zor kurtarabilmisler.

yani goat tüm bu çileleri çektinten sonra sahadaki kavga dövüş çektiği sıkıntıların binde biri olmadığı için her olayı gülerek karşılıyor "bunun için mi tartışıyorsunuz mk" gülüşü atıyor. her ne kadar maçtaki hareketlerine zaman zaman sövsekte goat reisin bizim kalbimizde ayrı bir yeri vardır
    <3
  • dünya kupası açılış golünü atacak futbolcu. yap şovunu küfürlerimiz seninle.
  • gerzek gerzek sebeplerle suçlanan fenerbahçe'nin son yıllardaki en iyi golcüsü.

ulan üşenmedim saydım, 25 gol atmış, 10 tanesi penaltı. çıkarınca 15 kalıyor. gol sayısı 15 olan iki oyuncu var ligde, onlar da borini ve diagne. hemen girdim onlara da baktım, en az bir penaltı golleri var. belki daha fazla da vardır, 1 taneyi görünce saymadım gerisini.

bu ne demek, penaltıları çıkarınca da bu adam süper ligin şu an gol kralı demek. o yüzden embesilce yazılar yazmak yerine adamı tebrik etseniz çok daha doğru olur.
  • rovesatayi bile siritarak atiyor. surekli aklina ekvadorca bir fikra geliyor.
  • aslında fenerbahçe'nin yıllardır yaşadığı durumu özetleyen futbolcu. bugün maçı izlerken spiker bir ara alex'ten bu yana fenerbahçe'nin en golcü oyuncusu oldu gibi bir şey söyledi - ki o sırada 4. golü atmamıştı daha- dedim nasıl olabilir, alex gideli 10 sene oldu, 16-17 golden fazla gol atmış bir oyuncu yok muydu koskoca fenerbahçe'de yani?

lig istatistiklerine şöyle baktım da, fenerbahçe'de;

alex'in 28 gol attığı 2010-2011 sezonundan sonra en golcü oyuncu 2015-2016 sezonundaki robin van persie, onun da attığı gol sayısı 16.

bu süreçte rakiplerinden beşiktaş;

2014-2015 demba ba - 18 gol
    2015-2016 mario gomez -26 gol
    2016-2017 cenk tosun - 20 gol
    2020-2021 cyle larin - 19 gol

galatasaray;

2012-2013 burak yılmaz - 24 gol
    2013-2014 burak yılmaz - 16 gol
    2014-2015 burak yılmaz - 16 gol
    2017-2018 bafetimbi gomis - 29 gol

trabzonspor;

2010-2011 burak yılmaz - 19 gol
    2011-2012 burak yılmaz - 32 gol
    2014-2015 oscar cardozo - 17 gol
    2017-2018 burak yılmaz - 23 gol
    2019-2020 alexander sörloth - 24 gol

başakşehir bile 2015-2016 sezonunda edin visca ile 17 gol bulmuş.

tabi ki, bu takımlar her sene şampiyon olamadılar ancak koskoca fenerbahçe camiasında 2015-2016 sezonundan bu yana 16 gole ulaşan forvet yok. hatta 2018-2019 sezonunda forvet hattının toplam gol sayısı bile 16'yı zor buluyor. zamanında 103 golle şampiyonluklar yaşamış bir takıma yakışacak istatistikler değil açıkçası.

bu sene her şeye rağmen benim en büyük şampiyonluk adayım fenerbahçe ve eğer fenerbahçe bu sene şampiyon olabilirse en büyük pay enner valencia'nın olacak. zira kendisi hem daha ligin ortasındayken kulübün son 12-13 yılının en golcü oyuncusu oldu, hem de fenerbahçe'de yıllardır süren başarısızlıkların da nedenlerinden birini gözler önüne sermiş oldu.
  • yine başlığı az ilgi görenlerden.

ikinci golde ilk başta savunmada top kapıyor, sonra ileri koşuyor seken topa küçücük boyuyla yükselip indiriyor, sonra ordan depara kalkıp golü yazıyor.

şunu yeni gelen forvet yapsa 300 entry girilirdi.

beklentisiz geldi tamam da şu adama hakkını verelim.

büyük topçu. çalışkan ve karakterli. böylesini kolay kolay bulamazsın inşallah uzun süre kalır bizimle.
  • deniz şortuyla halı saha maçına çıkan kürt gibi maşallah durdurulamıyor
  • küfür yemiş valencia demek durduk yere adamın gelmişine geçmişine sövmek demek değildir.
    valencia kendisine maç içinde sövdürür.
    böyle 10 numara berrak pozisyonlar gelir, yada çok çok aşırı zor pozisyon gelir ama kalkar olmayacak şey, olmayacak vuruş dener ve tabii kaçırır.
    yada penaltı olur, geçer topun başına rahat rahat gelir, kaçırır.
    maçın en heyecanı yüksek, tansiyonun zirvede olduğu en gergin zamanda yapar bunu.

yaparken de öyle gamsızdır ki, kaçınca güler falan.
    ekran başında deliye dönersiniz ve başlarsınız sövmeye senin ben gelmişini geçmişini diye.

daha tam küfürünüz bitmemişken ve daha yeni %100'lük gol yada penaltı kaçırmışken, en olamayacak pozisyonda bir top gelir, bi bilek hareketiyle lak diye, buz gibi soğukkanlılık, aynı gamsızlıkla bırakıverir topu golü atar ve yine aynı şebelek şebelek gülerek gol sevincini yaşar.

siz de ekran başında şöyle olursunuz;

- seni topçu yapanın daaaaa, senin deeeeee, avradını da gelmişini geçmişini de, soyunu sooppoogooooooollllllll gollll beeee gooooolll gol amk ohhh beeee !!!!!

işte küfür yemiş valencia böyle bir şeydir. kendisi durdurulamaz.
    yoksa durduk yere adamın 7 sülalesine sövmenin alemi yok.
    önce o küfürü hak etmesi, sonra da götümüze tıkaması lazım.
    karşılıklı hastalıklı mazoşist bir ilişki bizim valencia ile ilişkimiz.
    seviyoruz seni speedy.

edit: harbi gamsız, öyle bir penaltı kullandı ki tngır mıngır gol oldu.
  • bu adamı elinde tutmadığı için yönetime kızmak, ah vah etmek ne yazık ki fenerbahçe'nin geldiği noktanın özetidir.

aga sen hooijdonk sakatlanıyor diye yedeğe anelka çeken takımın taraftarısın siktirmeyin tahtanızı kendinize gelin amk.

valencia yetenek fukarası bir adamdır. lakayittir. 3 metre yanındaki adama pas verceğine 3 kişinin arasına dalıp, topu kaybedip takımına kontradan gol yedirir.

sırf 4-2 kaybettiğin beşiktaş maçından sonra bile çoktan biletini kesmen lazımdı. bir forvetin önemsiz maçlarda 29 gol atması zerre anlam ifade etmiyor.

rakibindeki icardi tüm önemli maçlarda takımını sırtlıyor, senin valencian karşı karşıya 3 pozisyonu piç edip penaltı kaçırıyor, maçı kaybedip şampiyonluğu veriyorsun.

sen de bu adamın arkasından ağlıyorsun. yönetimden önce siz değişin amk.
  • millet eyt'li fotvetini omuzlarında taşıyor bizimkiler de ligin ilk 3 maçında 6 gol atan valencia'yı beğenmiyor. siz iflah olmazsınız.
    düzenli forma bulmuş ve formda olan bir valencia hiçbir zaman istikrarsız olmadı, her zaman da katkı verdi takıma bir şekilde.
    ara sıra ayağında fazla top tutsa da bu adam rakip defansı koşularıyla, boyuna rağmen hava toplarına çıkışıyla ve sürekli hareketli haliyle hallaç pamuğu gibi atıyor. sürekli yeni birini istemekten vazgeçin artık. kim gelirse gelsin bu kadar formda bir topçu kesilmez.
hesabın var mı? giriş yap