• çok büyük bir müzik adamını kaybettik. gittiğin yerde notalar yoldaşın olsun. mozart, beethoven, bach yanında olsun...
    bu insanlar maddesel olarak aramızdan ayrılıyorlar ama eserleri daima onları yaşatıyor. yaptıkları ile adını ölümsüzler listesine yazdırmıştır... huzur içinde uyu...
  • yo-yo ma plays ennio morricone dinleyerek uğurlayacağım büyük besteci. huzur içinde yatsın.
  • 20. yüzyılın mozartı, toprağın bol olsun.

le vent, le cri
  • 550’den fazla filme müzik yapmış efsane bestesi. film müziklerinde morricone amca bir, vangelis iki.
  • vay be. bir yıldız daha kaydı. gerçek bir efsaneydi. sinema sektöründe kült olmuş filmlerin bunu başarmasında büyük payı vardı. rip.
  • sabah sabah, yeni bir haftaya başlamak için en üzücü haberlerden birine vesile olmuş, asla unutulmayacak efsanevi sanatçı, efsanevi besteci. çok üzüldüm gerçekten.

geyik muhabbeti gibi olacak ama daha geçen hafta the very best of ennio morricone albümünü bilmem kaçıncı defa hayranlık içinde dinlerken 'allah uzun ömür versin' diye içimden geçirmiştim. hala yaşadığına şükretmiştim. kötü haberi almam ancak bir hafta sürdü. aslında yaşı itibarıyla her an bekleyebileceğimiz ama ne olursa olsun ölümü yakıştıramayacağımız da bir insandı.

john williams, hans zimmer, james newton howard, thomas newman, ramin djawadi falan hepsi harika besteciler ama ennio morricone tam anlamıyla çağımızın mozart'ı, beethoven' ı, bach'ı, brahms' ı, hangisini isterseniz o'suydu. ardında bıraktığı unutulmayacak güzellikteki eserler günü gelecek, alt tarafı birer film müziği olarak kalmayacak, 20. ve 21. yüzyılın klasik müzik eserleri olarak anılacaktır. mekanı cennet olsun, güzellikler içinde uyusun.
  • en son hateful eight için beste yapmıştı, filmi bir kaç kere seyretmemin en büyük nedenlerinden biri müzikleriydi.
    rip
  • film müziğinin muhteşem üstadı. sadece film müziği değil, direkt müzik için çok önemli, tarihe geçecek bir kişi.

20. yüzyılın mozartı demek istemiyorum.

20. yüzyılın morricone'u.
  • "that agony is your triumph"
    gerçekten keşke biri başlığına "asrın en büyük balonu" falan yazsaydı da o leş tartışmalardan biri dönüyor olsaydı be. lakin güzel ölmek denen bir şey varsa, o da böyle olur anca. asırlık çınar, toprağın bol olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=hl-x53ze5o0
  • - kovboy filmi müziği değil mi şu çalan?
    + kovboy filmi ne?
    - hani at üstünde gezerler, hasır şapka takıp birbirlerine ateş ederler, vahşi batı, düellolar falan.

isterseniz hiç kovboy filmi izlememiş olun bu adam öyle bir müzik yapmıştır ki duyduğunuzda bir sinemayı size özetletsin. müziğini duyduğumuz ama üretenini bilmediğimiz müziklerin sahibi, toprağı bol olsun.
hesabın var mı? giriş yap