şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
  • günlük eft/havale limitini 3 milyon liradan 18 milyon liraya çıkartabildiğiniz bankacılık hizmetidir. geçen gün sneijder'in bonservisini alırken lazım oldu oradan biliyorum.
  • parasını enpara'da değerlendirmek isteyenlere duyurulur. döviz kuru yükseldiğinde online hizmetlerini "teknik arıza" adı altında kapatmakta ve döviz kuru düşünceye ya da dengeleninceye kadar erişimi engellemekteler. dolayısı ile ne sisteme giriş, ne de işlem yapabiliyorsunuz. böyle ucuz oyunlar oynayan bir yapı haline dönüştüler ki bu ülkede normal böyle işler. bundan sonra paramı yastık altı yaparım, yine bu şark kurnazlarına yedirmem. adam değilsiniz adam, hanginizin boğazından geçecekse de haram olsun.
  • kur oranları konusunda nasıl saçmaladıklarını biraz açalım, dolar alıp satma yeri değildir diye ciyaklayan ajans çalışanları iyi okusun;

şu anda enpara dolar satış kuru 7,17 ve enpara.com kredi kartı ile yaptığınız yurt dışı ödemelerde kuru 7,45'ten hesaplıyorlar. bu da 1.000 dolarlık alışverişten 280 lira hava parası alıyorlar demek. diğer bankalarda bu oran %2 iken enpara %4 alıyor. sebep? ayrıca diğer pek çok banka, kredi kartına döviz tanımlaması yapabildiği için bu farkı ödemeyebilirsiniz. enpara'da o özellik henüz yokmuş. bak sen... sebebi meğer buymuş. bulmuşlar keriz silkelemenin yolunu. bir daha yurt dışı alışverişlerinde enpara kredi kartı kullanırsam ellerim kırılsın.

allah sizin bv! eşkiya mısınız ulan?
  • faiz istemeyen kullanıcılar paralarını bana gönderebilirler. aldığım miktarı istedikleri zaman eft yapabilirim hatta kısmi eft de yaparım.

bu arada ben bu yardımı allah rızası için müslüman kardeşlerimi faiz belasından korumak adına yapıyorum yanlış anlaşılma olmasın. herhangi bir komisyon da talep etmiyorum.

(bkz: yemeyenin faizini yerler)
  • bugün sabah 8 sularında aracıma mazot almak için benzinliğe girdim. yakıt dolumu yapılırken bende finansbank enparanın içinde yeterli nakit para bulunan hesap kartı ile ödememi yapmak için markete yöneldim. kasiyer arkadaş gerekli çekim işlemini yaptiktan sonra birde ne görelim en para işlemi reddediyor. başka banka pos cihazlarından denedik gene reddediyor. arıyorum sistemsel arıza diyorlar. benim hesabımdaki parayı bana kullandırmıyorsunuz yani. ben sizlere güvenip yanımda nakit para taşımıyorum siz beni yarıyolda bırakıyorsunuz. bakın benim bu sabah ki işlemim küçük bir mebla idi buldum hallettim ama ben bir hizmet almış onun ödemesini yapamıyorda olabilirdim. sistemsel arizaniz sizi ilgilendirir yada beni bilgilendirmek zorundasınız. ben şehir dışında olabilirdim yada yüklü bir ödeme yapıyor olabilirdim. bir restoranda yemek yiyorda olabilirdim hesap için bulaşık mı yıkayacaktım? böyle bir anlayış olamaz en para. benim kendime ait şahsi paramı bana kullandırmamazlık yapamazsınız. tekrar söylüyorum sistemsel arızanız sizi ilgilendirir yada beni bilgilendirmek zorundasınız. ben böyle bir süprizle bir daha ne zaman karşılaşacağım ?

edit: entry debeye girmiş destek olan herkese teşekkür ederim. gerekli şikayetleri yaptım bakalım nasıl bir geri dönüş yapacaklar.

gelen mesajlar üzerine edit: konu ile ilgili birçok özel mesaj aldım herkese tekrar teşekkür ederim. olay üzerinden 24 saat geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş yapmadılar. araplardan sonra çok bozuldu en para..

ayrıca şöyle güzel kalpli insanlarımızın niyet ettiği güzel bir kampanya varmış:
    (bkz: oyuncaklar otostopta)

4. edit: olay üzerinden 2 gün geçti neredeyse ne arayan ne soran var en paradan. bu entryi okuyan herkese kişisel tavsiyemdir enparaya güvenerek yanınızda nakit para olmadan herhangi bir alışveriş yapmayın. sistemsel arıza gibi garip olaylarla kendi nakit paranızı size kullandırmayabiliyorlar. sonra herkes gözününüzün içine bakıyor sanki hırsızmışsınız gibi. paranızla rezil olmak deyiminin sanırım tam karşılığını yaşıyorsunuz
  • hala en yuksek faizi veriyorlar,
    hala eft ve havale ucreti almiyorlar,
    hala ayda bir baska bankamatikten cektigin para ucretsiz eline geciyo,
    hala en anlasilir ve kolay kullanimli internet subesine sahipler,
    hala en iyi musteri hizmetlerine sahipler ...

kalkmis diyorsunuz ki "oyun kampanyasi biterse herkes gider" siz banka degil indirim kuponu ariyorsunuz

bankaya ihtiyaci olanlar icin hala en iyi, oyuna ihtiyaci olanlar icin eski bir dost olacak bankadir

yardım editi: (bkz: taşlıdere ilköğretim okulu yardım kampanyası)
  • aylık kredi kartına 1.500 lira harcayan adam netflix, youtube dan indirim sağlayacağım diye 3 kuruşun hesabını mı yapar dediğim bankacılık
  • 2 yılda bir gelen güzel kampanyalara katılmak için istedikleri şartların içeriğinden çok sürekli doymaz biçimde istemesi rahatsız edici. ayın enparalısı dedin, tamam dedik. fatura dedin, tamam dedik. şimdi bi de 1500 tl borç istiyorsun.
    önceki ay 5000 tl mevduat istediğinde tamam dedik daha ne 1500 lirası? karşılığında spotify'da 10 tl indirim alacağım diye 6500 tl mevduatı buna mı ayırayım? bu ne saçmalık?
    böyle kampanya yapacaksınız yapmayın rica ederim komik oluyorsunuz, papara aynısını bedava yapıyor, cepteteb'de güzel şeyler var işe yarar havalimanı fastpassleri vs, bakın cepteteb'e ben 3 yıldır 1 tl mevduat atmadım bana hala fastpass tanımlıyor.

10 tl indirim için 10.000 lira ayırmam gerekiyor herhalde, böyle saçmalık mı olur?
    ayın enparalısını getirdiniz abicim, tamam diyoruz bundan vazgeçip fatura+borç nedir? o zaman kaldır ayın enparalısını? ne halta yarıyor bu?
    benim talimat verecek faturam yok ne yapabilirim, zorla bir yere abonelik mi başlatayım? onun yerine ayın enparalısından 2 şart iste bari?

çok çok saçma, müşteriyle dalga geçer gibi bir de fırsat diye sunmayın bunu, çok kötü.

edit: 2014'ten beri tüm paramı her şeyimi burada değerlendirdim, en az 5 referansım var. severek kullandım yani bunu da belirteyim, şu an içindeki bakiyem: 0 türk lirası.
  • özelliği "şubesiz, dijital banka" oluşudur. internet sitelerinde, tanıtımlarında, her şeylerinde "şubesiz" yazan, şubesiz bir hizmet vericidir. "şube"sine gidip para yatırmaya çalışan müşterileri olan şubesiz banka.

şubesiz olduğu için şubesi yoktur ve şubeden işlem yapılamaz. sanırım mantıklı.

canını yediğim. sabırlar dilediğim.
  • ilk müşterilerindenim. tüm para trafiği ve ödemeleri için yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum. ayın enparalısı dediler tamam dedik, 2 tane otomatik ödeme dediler ona da tamam dedik, ama artık 2021 itibariyle ayda 1500 lira benim kredi kartımdan harcayacaksın diyor. aslında bu da problem değil benim için ama şartlar giderek ağırlaşıyor buna bir dur demek lazım. ayda 25 lira iade vereceğiz diye müşteriye bu muamele yanlış.

an itibariyle otomatik ödemeleri ve abonelikleri iptal ettim papara ya taşıdım.
    şu an için cash back özellikleri güzel gözüküyor.

içerdeki bakiyeyi de çekip elveda diyeceğim artık.