şükela:  tümü | bugün
5403 entry daha
  • daha önce de dedim şimdi de söylüyorum. faiz oranları çok düşük.
    bir cepteteb değil gözümde.
  • döviz faiz oranlarında fersah fersah geride olan dijital bankacılık uygulaması.

şu an alışkanlık/jenerik marka olma dışında pek bi artısı kalmamıştır.
  • anlık döviz alım satımında şimdiye kadar makas aralığı en uygun dijital platformdu ancak son 1 aydır diğer bankaların uyguladığı alakasız kur komisyonu oranlarını uyguluyor. bu gidişle kendisini kullanmayı bırakıp kuveytturk mobil'e geçeceğim. hem kuveyt mobilde alım/satım talimatı verme özelliğide var. gözümdeki değerini yitirmeye başlayan dijital bankacılık uygulaması...
  • doviz alış satışında kullandığım bankacılık hizmetiydi. fakat bugün başka alternatif kullanma kararı aldım. hem makas çok yüksek, hem faiz oranları çok düşük.
  • gördüğüm kadarıyla gecelik faiz uygulaması itibariyle ing'nin gerisinde kalmıştır.

vergiler düşüldüğünde mevcut enflasyon oranına göre paranız nominal olarak artışta olsa da reelde erimektedir. yani erimenin önüne dahi geçemiyorsunuz.

hoş bu durum ing'de de aynı. bu saatten sonra %14-15'in kurtarması mümkün değil.

dolar bazında erimenin önüne geçmek mümkünse de enpara yine ing'nin bi' hayli gerisinde. oralar sırasıyla %2,5 ve %4. ayrıca yine gecelik bir getiri yok. en düşük vade 32 gün.
  • vay arkadaş yıl olmuş 2018 hala mavi kart sahipleri enparada hesap açamıyor...

bu arkadaşlar, kimlik paylaşım sistemindeki mavi kartlılar kütüğünü sistemlerine katmadıkları için ilk başvurada mavi karttaki kimlik numarını girdiğinde “bu kimlik numaranızı kps sisteminde bulunmamaktadır” uyarısı veriyor.
    nasıl bulunmaz arkadaş, ben devlet dairesine gittiğimde veya başka bankaya gittiğimde onlar farklı bir sistem mi kullanıyorlar, onlarda kimlik paylaşım sistemini kullanıp işlerini yapıyorlar.
    onlar beni sistemde buluyor ama siz bulamıyorsunuz....

yahu arkadaş yıl olmuş 2018 ekleyin şu sistemi de bizde üye olalım.
    sen gidip yabancıya hesap açtırıyorsun, mavi kart sahibini saçmasapan bahanelerle geri çeviriyorsun, olmaz olmamalı olmasın.
  • nasıl desem şey gibi bir uygulama. anlayın işte şey!
  • önceden döviz satışında serbest piyasa kurlarına yakın oranda kur verirken ve makası makul sayılabilecek bir oranda tutarken artık o özelliğini de kaybetmiştir. şu andaki dolar satış kuruyla normal kur arasında 5 kuruş gibi devasa bir fark var. iş bankası bile 2 kuruş farkla satış yaptırıyorken bunlar neyin kafasını yaşıyor çok merak ediyorum. parayı buradan taşımanın vakti geldi anlaşılan.
  • şifremi unuttum ve yeni şifre almak için 2 gündür uğraşıyorum, bana mesaj olarak şifre gönderdiklerini söylüyorlar ve neymiş efendim operatör o şifreyi bana göndermiyormuş akabinde operatörümü arayıp check ettiğimde öyle bir şey olmadığını söylüyorlar, lafın kısası ben böyle saçma salak bir bankacılık görmedim...
    sonuç olarak enpara.com hesabımı kapattım...
  • an itibarı ile dolar satışı 4,50, dolar alışı 4.90'dan mümkün olan banka.
5 entry daha