şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
9114 entry daha
  • ilk müşterilerindenim. tüm para trafiği ve ödemeleri için yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum. ayın enparalısı dediler tamam dedik, 2 tane otomatik ödeme dediler ona da tamam dedik, ama artık 2021 itibariyle ayda 1500 lira benim kredi kartımdan harcayacaksın diyor. aslında bu da problem değil benim için ama şartlar giderek ağırlaşıyor buna bir dur demek lazım. ayda 25 lira iade vereceğiz diye müşteriye bu muamele yanlış.

an itibariyle otomatik ödemeleri ve abonelikleri iptal ettim papara ya taşıdım.
    şu an için cash back özellikleri güzel gözüküyor.

içerdeki bakiyeyi de çekip elveda diyeceğim artık.
  • saçmalamayı meslek edinmiş garip bankacılık uygulaması.

üçüncü kez hattımı taşıdım. ilk ikisinde durumu fark etmeyen enpara üçüncüde bloke koydu. hattı taşıdıktan on gün sonra farketti bunu. tamam dedim her banka yapıyor, atm den işlemi yaptım ancak değişen bir şey olmadı. müşteri hizmetlerini aradım meğerse kredi kartı ile olmuyormuş sistemlerinde hata varmış. mış. ama atm lafta onay veriyor, hata mesajı hak getire.

bu sefer talimatla yapayım dedim onay veren yok. hesap kesim tarihim geldi, taksit yapmayı düşündüğüm harcamalarıma bakmak istiyorum ama onay yok. ekstre bu aya girdi geçmiş olsun.

veremedikleri saçma onayı verdikten sonra mevduatı doğrudan taşıyorum. kartın da bir cazibesi kalmadı onu da iptal ediyorum. en azından kart limitini başka bankada kullanırım.

eskinin şubesiz, sorunsuz uygulaması. şimdininse azabı, garabeti.
  • 2 yılda bir gelen güzel kampanyalara katılmak için istedikleri şartların içeriğinden çok sürekli doymaz biçimde istemesi rahatsız edici. ayın enparalısı dedin, tamam dedik. fatura dedin, tamam dedik. şimdi bi de 1500 tl borç istiyorsun.
    önceki ay 5000 tl mevduat istediğinde tamam dedik daha ne 1500 lirası? karşılığında spotify'da 10 tl indirim alacağım diye 6500 tl mevduatı buna mı ayırayım? bu ne saçmalık?
    böyle kampanya yapacaksınız yapmayın rica ederim komik oluyorsunuz, papara aynısını bedava yapıyor, cepteteb'de güzel şeyler var işe yarar havalimanı fastpassleri vs, bakın cepteteb'e ben 3 yıldır 1 tl mevduat atmadım bana hala fastpass tanımlıyor.

10 tl indirim için 10.000 lira ayırmam gerekiyor herhalde, böyle saçmalık mı olur?
    ayın enparalısını getirdiniz abicim, tamam diyoruz bundan vazgeçip fatura+borç nedir? o zaman kaldır ayın enparalısını? ne halta yarıyor bu?
    benim talimat verecek faturam yok ne yapabilirim, zorla bir yere abonelik mi başlatayım? onun yerine ayın enparalısından 2 şart iste bari?

çok çok saçma, müşteriyle dalga geçer gibi bir de fırsat diye sunmayın bunu, çok kötü.

edit: 2014'ten beri tüm paramı her şeyimi burada değerlendirdim, en az 5 referansım var. severek kullandım yani bunu da belirteyim, şu an içindeki bakiyem: 0 türk lirası.
  • adamına göre muamele yapan sözde dijital bankamsı. diyelim ki 100 bin tl paranız var. her ay da "ayın enparalısı" olun hatta yılların müşterisi olun farketmez. size ayda %14 faiz veriyor. sonra twitter ve forumdonanimhaber gibi yerlerde öğreniyorsunuz ki sizinle aynı meblada parası olan başka müşterilere verilen faiz oranı %17,5 ?!?!?!? müşteri ilişkilerine bağlandığınız da bu konuyla ilgili hiç bir açıklama yapamıyor. çaresizce kıvranıyorlar. gidin burgan'a en azından böyle saçmalıklar yok.
  • kredi kartıyla 1500 lira harcama şartı koyup spotify, netflix ve youtube kampanyasını geri getirmişler. 25 yaşın altındaki adam nasıl kredi kartıyla 1500 lira harcasın? madem böyle bir kampanya getiriyorsun, daha makul seçenekler koysanıza. platformu kullanan belli, müşteri portföyünüz belli. saçmalık, gittikçe soğuyorum.
  • bu zamana kadar gerçekten çok memnundum. 4.5 yıl olmuş kullanmaya başlayalı. her ay en az 5 fatura ödemesi ve alışverişleri buradan yaparken hiçbir kampanyadan yararlanamak harbiden saçmalamanın zirvesi.
    netflix spotify için gereken 1500 liralık ekstrede neyin nesi bu nasıl bir mantık? kimse kullanamasın diye koyulmuş bir şey. cidden kapatacam amk diğer bankalar artık daha mantıklı
  • muhtemelen seneye kampanyalara katılım şartı olarak "evi üstüme yap" diyecek banka.
  • yılların enpara savunucusu olarak paparanın artık daha cazip geldiğini düşünüyorum. teb de iyi gördüğüm kadarıyla.

tanım: o eski halinden eser olmayan, şubesiz olan, haliyle şube masrafı olmayan ama avantajsız bankamsı bir şey.
  • papara uygulamasının şartsız, koşulsuz %50 indirim verdiği netflix, spotify, youtube üyeliklerine, 2 adet otomatik fatura ödeme ve 1500 tl kredi kartı borcu olması karşılığında %50 indirim şartı gerektiren şubesiz, masrafsız
    banka.
  • bu kampanyaları hangi kafayla yapıyorlar anlamıyorum. ayda 1500 lira harcaması olan üstüne de 2 fatura ödeyen biri netflixten gelecek 10 liranın hesabını yapar mı
303 entry daha