• saçma sapan günlük işlem limiti diye bir uygulaması olan sanal banka. günlük en fazla 5 döviz işlem limiti var, fazlasına izin verilmiyor. müşteri hizmetlerini aradım, arttırma imkanı yokmuş, parça parça döviz alma yada satma imkanı yok, 5 parça halinde döviz alacaksın yada 5 parça halinde satacaksın, bu nasıl bir mantıktır, resmen parasıyla rezil ediyor insanı.
  • kuralları okumadan gelip, burada çemkiren müşterileri olan bankacılık sistemidir.
  • elimde birikimim olmadıgı icin birikimi olan iki yakınıma hesap açtırdığım yeni nesil bankacılık anlayışını temsil eden firma. birikimim oldugu zaman muhtemelen ben de orada olacagım.
  • facebook sayfalarından iş ilanı paylaşan dijital bankacılık oluşumu. ahan da link.

ekşiciler başvursun da bari yabancıya gitmesin heheh :) ah bi de %20 indirim kampanyası geri gelse çok dadlı olur valla
  • ulan bende yüzde elli iadeyi nezaman verecekler diyordum.. meğer sözlük okuyomuş geyşalar. ama oluşum süper.
  • acilen karti teslim etmeye gelen arkadaslara takim elbise giymeyi biraktirmalari gerekiyor. onun disinda sahane.
  • ekşide olumlu mesajları okuyunca madem bedava diyip denemeye karar verdiğim, henüz memnun kalmadığım sanal banka. sözleşmeyi ve kartı teslim etmeleri iki haftayı buldu. bu haftasonu inatla para yatırayım dedim ama istanbul'un göbeği sayılan iki ilçede çok işlek finansbank atmlerinşn hayatımda ilk defa karşılaştığım bozukluklarından dolayı mutlu sona ulaşamadım. cenabet enpara.com kartında mı yoksa atmlerde mi bilemicem ama aynı sorunları aldığı hizmet için para ödeyen bir müşteri olsam kesinlikle şimdiye kadar kartlarını kesmiştim. ilk atmde kart taktıktan sonra şifre paneli çalışmadığı için bir sonraki adıma geçemedim. ikinci atmde şifreyi girdim bu sefer dokunmatik ekran çalışmadığı için para yatır sekmesine giremedim. üçüncü atmde panel ve ekran çalıştı ama sistemde arıza var 220 mt ilerdeki atmye gidin yazdı. allahın hakkı üçtür dedim. pes ettim. maaş hesabım olana kadar ömür biçtim buradaki hesabıma, o da tabiii para yatırma şerefine nail olabilirsem.
  • sanırım 6 aydır kullanıyorum. hizmet politikalarından ve kampanyalarından oldukça memnunum. her şey değişim geçirdiği gibi bankacılık sektörüde değişim geçiriyor ve dijital merkezli bir hale bürünüyor. bu dijitallik sadece banka tarafında değil, müşteri tarafında da söz konusu. bence enpara denilen şey finansbank'ın bu alandaki atılımının göstergesi.

-hesap açmayı düşünenlere-

komisyon, ıvır zıvır gibi şeylerle sizden para talep etmiyor. "o nasıl olur ya?" dediğinizi duyar gibiyim. şöyle bir mantık var. normalde bir hesap açmak için x bankasının y şubesine gitmeniz gerekir. sizin gibi yüzlerce insana hizmet verebilmek için y şubesinin bir takım giderleri vardır. (misal; elektrik, su, ıvır zıvır, kırtasiye, kira, elemanların maaşları ve sigortaları vs.) her şeyi dijitale döküp size şubesiz işlem sundukları için diyorlar ki "giderlerimiz azaldı" bu yüzden de "ulan ay başı geldi. şubenin kirası 25.000 tl, bu ay denkleştirmek için müşteriye nereden geçirebiliriz?" diye uğraşmıyorlar. bankacılığın klasik mantığı geçerli; "paran bende dursun"

dijitalleşiyorlar derken, kredi alma, faize koyma vs işlemleri de mobil ve web üzerinden sunuyorlar. yani şubeden alacağınız hizmeti bu şekilde alıyorsunuz. hem insanların kullanımını yaygınlaştırmak hem de kazanç sağlamak için sundukları standart şeylerde var, mesela faturalar için otomatik ödeme talimatı verene sunulan ayrıcalıklar gibi.

atm mevzusuna gelince, finansbank'ın kendi atmlerini istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. hatta ve hatta ayda bir kere kesinti, ıvır zıvır olmadan başka bir bankanın atmsi üzeriden de para çekebiliyorsunuz. bir tecrübemi de paylaşayım. bahçeşehir'de oturuyorum. bilenler bilir pazartürk'ün karşısındaki finansbank atmsinden yüklü bir miktar çekmek istedim. yanımda kartım yoktu ve müşteri numaramı girip cep telefonuma gelen şifre ile sisteme giriş yaptım. atm parayı denkleştirmek için uzun süre kastı. eski çamaşır makineleri gibi sesler gelmeye başladı. aletin o an para veremeyeceğini anladım. yanımda kartım olsaydı, hemen yandaki atmlerden birinden para çekebilirdim ama kart olmadığı için diğer finansbank atmsine gitmek zorunda kaldım. bu atm, şube atmsi olduğu için para olduğuna emindim. iki atm arasında yaklaşık 1km mesafe olduğu için gitmek sorun değildi. esenkent migros'un arkasında bulunan atmden şak diye çektim parayı.

bilgilendirme: normalde hesap açmak için şubeye gidersiniz. enpara'da adamın teki sizi arayıp müsaitseniz geliyorum diyor. verdiğiniz adreste buluşuyorsunuz. elinde bir tablet, 3g interneti ile sizi enpara müşterisi yapıyor. tablete dijital imza atarken "noluyo a.k." falan diyorsunuz. gerçi yeni kuşak pek şaşırmaz buna.
  • artık yanınızda enpara kartınız yokken de finansbank atmlerinden para çekebileceğiniz şubesiz bankacılık girişimi.
  • #48184390 numaralı entry'de bahsettiğim problemin üzerinden 2 ay sonra şikayetime sebep olan sorunu çözmüş ve bankamatiklerden kartsız para çekme imkanı sunmuş çevrimiçi bankacılık servisidir. her bankanın müşterisi üzerinden kazandığını biliyorum ancak enpara.com'un da müşterisine en yüksek düzeyde değer vererek bu parayı kazandığını düşünüyorum.

sağ olsunlar.
hesabın var mı? giriş yap