• ne faiz ne kampanya ne başka önemsiz bir şey, bence de en büyük eksiklikleri ziraat bankası atmleri teknolojisindeki atmleridir. bir finansbank atmsine yaklaşırken aklımdan geçen tek şey "şimdi bu atm ya tamamen bozuk ya da para yatırılamayacak bozuklukta olacak ve ben gene sinir krizi geçireceğim" oluyor. hakikaten öyle ama, çalışır bir atm görünce keyfim yerine geliyor.

cepteteb'le karşılaştırıp duruyoruz ya, cepteteb'in daha iyi olmasına en büyük sebep teb'in tek seferde parayı sayabilen harika atmleri.
  • atatürk havalimanı dış hatlar terminalindeki atm'si döviz çekim işlemine müsade etmeyen bankamsı şey.

bu saçmalıkları artık bardağı taşıran son damlaları olduğundan bu hafta tüm ilişiğimi kesip, cepteteb'e geçiş yapıyorum.

29.12.2017 günü aradığım müşteri temsilcisi bayan ahl iç hat geliş ve dış hat geliş terminallerinden sorunsuzca döviz çekebileceğimi belirtmiş, kendisine yurt dışına çıktığımı, üzerimde nakit döviz olmadığını, bu nedenle atm'den çekim yapamazsam çok mağdur olacağımı bir kez daha kontrol etmesini rica etmiş olmama ve hiç bir sorun yaşamadan çekebilirsiniz demiş olmasına rağmen tabi ki atm'den döviz çekimi mümkün olmadı.

havaalanı gibi bir yerde, döviz çekimi yapamayacaksam ben ne yapayım? tl çekip, başkaca bir şekilde dövize çevirdim, dünyalar kadar da komisyon yatırdım.

tabi şikayet kaydımı oluşturdum, ama nerede. ne dönen var, ne arayan ne soran.
    çok gözümden düştün be enpara

tanım: havaalanı atm'leri döviz vermeyen banka.
  • bankacilik ve hizmet olarak iyidir ama atm konusunda cidden kotudur. istanbul'un orta yerinde tum bankalar varken finansbank atm'si yoktur, varsa da para yoktur, doviz alan ve yatirilan atm sayisi zaten kisitliyken onlar da stabil hizmet vermez.

bu konuda finansbank'a bagimli olmalari talihsizlik cidden. zaten o yuzden surekli "baska bankadan para cekimi bedava" diye kampanya yapmak zorunda kaliyorlar.
  • her ay ücretsiz olarak bir defaya mahsus başka bankaların atm’sinden para çekebileceğimiz oluşum.

ancak, bugün qnb finansbank atm’sinin görevliler tarafından düzeltildiğini gördüğüm ve vakit kaybetmemek için başka bankanın atm’sini kullanmak istediğimde maalesef para çekemedim.

daha yılın ilk günleri, aylık hakkımı kullanmış değilim ama akbank ve ing bank atm’lerinden denememe rağmen para çekemedim.

“bankanız bu işleme izin vermedi” gibi bir uyarı verdi yanlış hatırlamıyorsam.

halbuki daha önceleri birçok kez bu işlemi gerçekleştirmiştim.

yani bu duruma çok da fazla güvenmemek lazım.
  • biraz önce aramış olduğum müşteri temsilcisi’nin *beni 13 dakika boyunca dinlediği, sorunlarıma çözüm bulmaya çalıştığı bankacılık şeysi. 15 senedir bankalarla haşır neşir olan ben, ilk kez, bu kadar uzun süre, bilgisayar harici bir birey ile konuştum. ki benim nezdimde bu bile bir bankayı tercih sebebi.
  • şimdilik gözümdeki eksileri;

-atmleri çok az ! ve merkezi yerlerde atmleri yok...
    - faiz oranları piyasaya göre çok düşük kalmaya başladı.
  • bugüne kadar atm'de para yatırmaya çalışıp da tek denemede başarabildiğim olmadı. finansbank atm'leri en büyük eksileri. kendilerinin ise hastasıyım yıllardır.
  • bugün kendisi yüzünden dayak yediğim bankacılık uygulaması.

sokakta yürürken fularlı 3-5 kişi önümü çevirdi ve ağzımı burnumu kırdı. sebep olarak da sözlükte enpara'nın bankamatiklerini ve faiz oranlarını yermemem gösterildi.

sonrasında bu dayağın uyarı amaçlı olduğu ve bir an önce bozuk bir finansbank atmsi bulup herhangi bir işlemi yapamayıp derhal sözlükte bunu yazmam gerektiği söylendi. akabinde de faiz oranlarını diğer bankalarla karşılaştırıp %0.50 de olsa bir fark bulup bok atmam konusunda sıkı sıkı tembihlendim.

kim olduklarını sorduğumda içlerinden birisi, ekşi sözlük hiç bir sikik beğenmeme timinden olduklarını ve enpara başlığına uzun süredir uğramadıklarını ve bundan sonra da bu başlığı boş bırakmayacağını söylediler.

işin özü şu arkadaşlar. onlar artık buradalar.
  • atm sayısı konusunda gerçekten sıkıcı bir banka.

koskoca merter ve zeytinburnu metro hattında, yakın bölgede bir tane qnb finansbank atm'si yok.

vallahi yok billahi yok.
  • (bkz: kac para ulan bi atm)

akasya’ya bi atm sart bu arada.
hesabın var mı? giriş yap