şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin önde gelen iki dijital bankacılık sisteminin kıyaslaması.

iki sistem da eft ve havaleden ücret kesmez. faizleri piyasaya göre gayet yüksektir. başvurduğunuzda banka kartını ayağınıza getirirler.

enpara daha eski, daha profesyonel ve daha organizedir. call center'larında hiç sıra beklemezsiniz. yaptığınız eft anında karşı hesaba geçer. steam kampanyaları gayet başarılı.

cepeteb'in faizleri biraz daha yüksektir. kredi kartları vardır ki ilk 50.000 müşteriye hayat boyu aidat yokmuş ve henüz bu sayıya ulaşılmadı. vadesiz hesap aynı zamanda gecelik faiz veren birikim hesabıdır. yemeksepeti kampanyası da hayatımda gördüğüm en güzel kampanya.
  • ikisi de "şubesiz" bankacılıktır.

ancak;

cepteteb sim bloke kaldırmak için "şubeye" gitmeniz gerektiğini söyler.
  • yarı finalde kuveyt türk'ün senin bankan'ını sürklase eden enpara ile nuvo'yu ikinci yarıda attığı gollerle eleyen cepteteb'in final karşılaşması.
  • ikisini de kullandığım ve aşırı memnun olduğum bankacılık sistemlerinin karşı karşıya gelmesi. başka da bir şey kullanmıyorum bankacılık namına. garanti ve işbankasından kurtulduğum gün hayatımın en hayırlı günüydü.
  • enpara.com'da döviz hesabı açtırdıysanız asla ve asla finansbank şubesinden paranızı çekemezsiniz.istanbul harici şehirlerde koca şehirde 3-4 tane olan döviz veren atm'leri arayıp bulup bunlardan çekmek zorundasınız.atm'nin günlük limitinden fazla dövize ihtiyacınız olursa ya tl'ye çevirip zarar edeceksiniz ya da başka bir bankaya aktarıp komisyon ödeyeceksiniz

cepteteb'de döviz hesabınız varsa teb şubesine girip istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

ayrıca enpara.com'daki döviz hesabınıza güvenip yurtdışında iken atm'den dolar ya da euro mu çekmek istedeniz? ayvayı yediniz.çünkü yine dövizinizi tl ye çevirmeniz lazım.ve saat farkından dolayı mesai saatleri dışındaysa açık makaslı kurdan bozdurmak zorundasınız. o da yetmedi yurtdışı atm'lerinden her çekim başına 3 dolar komisyon keser.bir de kur çevirme farkı extradan.

yani bir örnekle açıklıyayım durumunu vahametini.100 dolar çekmeniz gerekti ve mesai saati dışında bir vakit.yurtdışı atm'leri sadece en para tl hesabınızı algılıyor.hemen internete girdiniz ve o gün 2.90 olan dolar kuru bir baktınız 2.86 saat 5i geçtiği için.286 lira olarak bozdunuz paranızı.3 dolar 9 lira da enpara komisyonu kesildi.bir de enpara 100 dolar çekimi ertesi gün size 2.92 den yansıttı mı? 290 liranızın 15 lirası uçtu gitti.

oysa cepteteb'de döviziniz varsa yurtdışında anlaşmalı olduğu bankaların atm'sine girer 0 komisyon ve kesinti ile sanki türkiye'de bir atm'den çeker gibi paranızı çekersiniz.

o yüzden döviz hesabı kullananlar için cepteteb 1 numaradır.

sık yurtdışı seyahati yapan biriyseniz ve yurtdışı atm'lerden işlem yapmanız gerekiyorsa paranız tl'de bile olsa enpara'dan uzak durun.
  • enpara finansbank hizmeti olmasına rağmen bankadan bağımsız kadroya ve iş planına sahiptir. finansbankın kalitesiz hizmet anlayışının tam zıttı olarak müşterinin kendi kendine yetebildiği, yetemediği noktada kusursuz destek vermesi şeklinde hizmet verir.

cepteteb denemedim ama enparadaki gibi bağımsız bir kadro ve yapılanmaya sahip olmadığını biliyorum. onun dışında çalışma mantığı yine müşterinin kendi kendine yetebilmesi üzerine.

bir oyuncu olarak enparanın kampanyalarını daha cazip buluyorum. yalnız umarım 31 aralıktan sonra ilgili kampanyalar devam eder.
  • ikisini de merak ettiğim ancak yalnızca birinin müşterisi olacağım sanal bankacılık versusu. ben enpara'ya başvurmuştum ilk zamanlarında ama buluşamadık, iptal oldu başvurum. cepteteb'in ido kampanyası olsun, yemeksepeti kampanyası olsun, beni çekiyor.

öyle alelade göz atmayla anlaşılamayacak, detaylarda gizli muhteşem özellikleri varsa bu iki bankanın, üşenmeyin bilgilendirin, biz de faydalanalım.
  • şuan için benim açımdan cepteteb öndedir. enpara'yı ilk açtığımda çok kullanıyordum ama şuan ana hesabım cepteteb diyebilirim. yemek sepeti iadesi ve ilk çıktığında olan ulaşımda iade kampanyası elimi buna alıştırdı. enpara'yı da geçenlerde steam cüzdanıma para eklerken kullandım o kadar.
  • cepteteb müşteri hizmetlerini ararsınız, bir robot sizi müşteri temsilcisine bağlamamak için kırk dereden su getirir. sonra da müşteri temsilcisi sorununuzun çözümünü mesai saatlerine (2,5 gün sonrasına) atar. bu gerçek bir hikaye olup, bir cuma akşamında yaşanmıştır.

enpara.com'un müşteri hizmetlerini ararsınız, müşteri temsilcisine anında bağlanırsınız.

(bkz: #58795461)