şükela:  tümü | bugün
  • enparayı severek kullanan bir kullanıcıyım.
    bir banka subesine ihtiyaç duyulmadan yapılabilen işlemler ilk günden itibaren gönlümü fethetmişti.
    ilk kullanımlarımda döviz oranlarını da diğer bankalarla kıyaslamıs ve cok daha iyi olduğunu görmüştüm.

ancak son durumda enpara'nın döviz oranlarının diğer bankalara göre çok kötü olduğunu gördüm.
    evet belki komisyon almıyorlar ama döviz satarken veya alırken kötü oranlar kullanarak kullanıcıya para kaybettiriyorlar.
  • bu makasa kötü diyen varsa döviz işine hiç girmesin dedirtir.

başka bir bankadan kur verelim: 2,9247 (satış), 2,9055 (alış)

gerçekten hayret ediyorum.
  • doğrusu enpara.com döviz makasıdır. bu makas haftaiçi mesai saatlerinde dar olur. mesela 2.91'e aldığınız doları 2.90'a satabilirsiniz. diğer zamanlarda makas açılır ve 2.91'e aldığınız doları 2.87'ye satarsınız. tüm bankalar için durum böyledir.

enpara.com diğer bankalarla aynı saat dilimlerinde incelenirse makasının dar olduğu gözükecektir hatta en darıdır. finansbank, türkiye iş bankası ve ziraat bankası makası dar tutan bankalardandır. yapıkredi ve akbank ise her zaman daha daha açık tutar.
  • söz konusu oranların yapı kredi bankasında çok daha iyi olanıdır

ayrıca hsbc'de de daha iyidir
  • döviz oranları için enpara vs yapıkredi
    yapıkredi nin kendisi enpara da sizin için alı ve satış.
  • bi an sözlük reklam aldı sandım
    (bkz: bi bitmediniz amk)
  • mesai saatleri içinde türk bankaları içinde en iyi oranlardır. mesai saatleri dışında da en kötüsü. sanırım mesai saatleri içinde en iyi oranları mesai dışı saatlerde kazıkladıkları insanlar sayesinde veriyorlar.
  • beğenmeyen kullanmasın çok net. enpara bu ülkenin gelmiş geçmiş en iyi teşebbüsüdür, çalışanları işlerini en sıkı şekilde en içten gülümsemeleriyle yapan insanlardır ve kampanyalarından daha iyisini hiçbir banka vermemiştir. ben bundan yüz milyon kat dandik vakıf banka her ay (dikkat edin her ay) hem de maaş hesabı olmasına rağmen hesap işletim ücreti ödüyorum. 1 sene uğraştım iptal ettirmek için ne pislikler ne düzenbaz müşteri hizmetleriyle uğraştım çözüm bulamadım. enparadan memnun değilim desem yarın evime gelir özür dilerler bir de hediye verirler. yemişim döviz oranlarını.
  • peşinen söyleyeyim enpara kullanıcısı değilim ancak piyasada işler böyle ilerlemekte. mesai saatleri dışında döviz alış-satış değerleri hep böyleydi, böyle olmaya da devam edecek. sen bir piyasa oyuncusu olarak bu ihtimali göz önünde bulundurman gerekir. bulundurmamak da tercihtir eyvallah ama bedelini ödemek şartıyla.

bu durum tıpkı merkez bankasının günlük döviz alım-satım ihalesine ''belirlenen zamanlar içinde'' katılmayan bankanın katılan bankalara göre dövizi kendisi açısından daha kötü bir durumda alıp,satabilmesi gibidir. ya da marketlerin ''çalışma saatleri '' dışında bir maden suyu ya da kola ihtiyacı hissettiğinde bu ihtiyacını gidermek için bir bakkala,benzinliğe girdiğinde daha yüksek bir fiyatla karşılaşman gibidir. '' böyle geldi böyle gidecek'' , ''ya sev ya terk et'' mantığı değil oyunun kurallarını bilip ona göre oynamaktır. oynayamıyorsan da bedellerini ödemeye razı olmandır.
  • spread (döviz alış satış farkı) oranları işlem saatleri (hafta içi 0830-1730 saatleri) arasında usd için çoğunlukla 0,0095'dir. oynaklık sebebiyle son zamanlarda gün içerisinde 0,015 ve daha yüksek dahi olabiliyor maalesef. işlem saatleri dışında bu fark 0,1 0,15 seviyelerine kadar çıkabilmektedir.