şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün ilk önce sabah hareketlenen dolar nedeniyle sistemlerinin alenen ve bilerek, kasten kapatan, tabiri caizse fişini çeken enpara, bu noktada sadece döviz işlemleri yapacak kişileri mağdur etmekle kalmayıp, bir çok fatura tahsilatı, havale/eft gibi işlemleri cep ve internet şubesinden gerçekleştirmeye çalışanları da mağdur etmiştir. kur üzerindeki hareketlik sebebiyle enpara, yaklaşık olarak 30 dk.'ya yakın bir süre cep şubesinden hizmet verememiş, internet şubesinde ise hizmet aksaklıkları yaşanmış, döviz satım işlemi talebini anında reddedecek şekilde yapılandırılmıştır.

  yine aynı sebeplerden dolayı bugün şu anlarda yaşadığımız genel durum çerçevesinde herkesin bileceği üzere yine dolar kurunun tabiri caizse üzerimize üzerimize gelmesiyle birlikte, yaklaşık 60-90 dakikadır enpara cep şubesine giriş yapılamamaktadır. internet şubesine giriş yapılabilmekte fakat döviz işlemleri yapacak bir çok kişi için makas farkı 20 kr. kadar açılmıştır.

  hepinizin takdir edeceği üzere, sırf dolar kuru birden bire hareketlendiği için sistemlerin -tabiri caizse- fişini çeken enpara, acaba olası bir kriz -ki şuan aslında tam olarak bunu yaşıyoruz fakat hükümet bunu kriz olarak nitelendirmiyor, %50 öyle nitelendirmiyor fakat nitelendirmek zorundayız, artık bunu kabullenmeliyiz- durumunda ne yapmayı planlamaktadır? nereye varmak istemektedir?*

  bu durumu sadece enpara özelinde nitelendirmememizle birlikte bu noktada enpara burada şöyle bir ekstra sorun yaratmaktadır, tüm sistemleri kapatması, ulaşılamaması, havale/eft işlemi gerçekleştirilememesi, fatura ödenememesi vb. bla bla bla.

  geldiğimiz son noktada bir çok enpara kullanıcısına tavsiyem, arkadaşlar görüyorsunuz ki olası bir ani hareketlenmelerde sistem sürekli kapatılmaya teşvik edilecek, kapatılacak ve işte o zaman, önemli bir para transferi gerçekleştirmemiz gerektiğinde belki bunu yapamayacağız, fatura ödememiz gerektiğinde ödeyemeyeceğiz vs. vs... kaldı ki bugün yaşanan bu durum yüzünden enpara artık bu noktada güvenilir kimliğini de kenara bırakıp tam bir tefeci rolüne bürünmüştür.

  evet, fatura ve havale/eft'de masrafsız işlem gerçekleştirmek güzel bir ayrıcalıktı, evet spotify ve netflix'te %50 indirim güzel bir ayrıcalıktı -her ne kadar eylül'de sona erecek olsa da- ve evet, kitap kampanyaları vs. her şeyi ayrı güzel ancak para barındırma ve bu gibi ani durumlardaki politikalarını göz önüne aldığımızda enpara bu noktada sınıfta kalmış, müşterilerini hüsrana uğratmıştır.

  yeniden belirtmek isterim ki bu noktada bu durumu sadece döviz alım satımı gerçekleştiren kişiler üzerinden değerlendirmemekle birlikte, sistemin kapalı olduğu süre zarfı boyunca mağdur edilen normal müşterileri de değerlendirme içine alarak baktığımızda bu kampanyanın ne kadar mantıklı olduğunu görebileceksiniz.

  bddk'ya bu adresten şikayette bulunablirsiniz. linke tıkladığınızda açılan sayfada e-posta adresinizi yazın ve alttaki güvenlik kodunu alana girdikten sonra linki gönder butonuna tıklayın. sonrasında mail adresinize gelecek olan linkten şikayet bildiriminizi oluşturabilirsiniz.