şükela:  tümü | bugün
 • enpara'nın şirketlere özel girişiminin adı bu olacak sanırım. umarım tez vakitte faaliyete geçer de bizim gibi kobileri, her boka masraf kesen yamyam bankalardan kurtarır.

  http://www.finansbank.enpara.com/…rketim/login.aspx
 • 2 aydır bu sisteme girmek için enpara'ya dil döküyorduk, istanbul'da olmadığımız için beta kullanıcısı olamıyorduk. nihayet pazartesi günü sözleşmeyi imzalayıp bu sistemin bir parçası oluyoruz. muhtemelen izmir'de ilk kullanmaya başlayan firmalardan biri olacağız :)
 • dün itibariyle sözleşmeyi de imzalayıp kullanıma başladık. izmir'de ilk 5 içindeymişiz :) güzel bir retro kutu tasarımına sahip kaweco sport dolma kalem eşantiyonlarıyla geldiler :) internet şube paneli yine aşina olduğumuz bireysel enpara internet şubesi tasarımına çok yakın. aklımıza özellik geldikçe bize yazın kısmından geri bildirim yaparak şimdi fırsat elimizdeyken ve beta safhasındayken şekillendirilmesine yardım etmeye çalışıyoruz :) bir tam yetkili ana kullanıcı ve bir de yüksek yetkili alt kullanıcı oluşturduk ve 2 kullanıcı olarak şu an ayrı ayrı kullanabiliyoruz.

  enpara şirketim avantajlarına gelirsek:

  - mevcut kurumsal bankacılığımız garanti bankası iken 50-60 tllik bir eft işlemine dahi 4 tl masraf vermek inanılmaz şekilde içime oturuyordu. bir günde yaklaşık 5-6 eft yaptığımızı düşünürsek enpara şirketim eft, havale, hesap işletim ücreti almadığı için aylık yaklaşık 600-700 tlmiz cebimizde kalacak.

  - bu özellik çok orjinal. hesabınızda 10000 tl üzeri parsa varsa, yani diyelim 15000 tl para var, paranın 5000 tllik kısmı otomatik olarak her gün kendiliğinden faizlenecek. maaş ödemelerinizi enpara şirketim üzerinden yapıyorsanız da mevcut faiz oranına +%1 faiz oranı ile :)

  - ayrıca her ay 3 defa farklı banka atmsinden para çekebilme işlemi yapılabilecek.

  - günlük atm çekim limiti 15000 tl. daha fazlasına ihtiyaç duymamız halinde telefondan arayıp bu limiti günlük olarak arttırabileceğimiz söylendi.

  şimdilik her şey oldukça tıkırında gidiyor. geri bildirim yaptığımda kısa sürede arayıp yardımcı olup bilgi veriyorlar tatlı bir ses tonuyla. şube yok, ama şubeden daha fazla ilgi görüp, daha fazla avantajlı oluyorsunuz. nasıl? :)
 • büyük dezavantajları nedeniyle enpara bireysel kadar popüler olmayacağını düşünüyorum. sebepleri ise;
  - hesabınızda bulunan 10.000 tl'ye kadar gecelik faiz alamıyorsunuz. diger bankalarda 10 tl'nize bile likit fon alarak hesaptaki bakiyenize geceyi boşta geçirtmeyebilirsiniz.
  - faiz oranları diğer bankalaların tabelalarındaki faiz oranlarından yüksek görünmesine rağmen, iyi yönetilen bir kobi, bankasındaki müşteri temsilcisinden anlık fiyatlarla daha yüksek faiz alabileceğini bilir. enpara şirketim'in mottosu yine şubesiz bankacılık olduğu için enpara şirketim'deki müşteri temsilcimden fiyat isteme gibi bir opsiyonum olacağını zannetmiyorum.
  - diğer bankalarda yıllık 250 tl ödeyerek alabileceğiniz kobi paketleriyle eft, havale ve hesap işletim ücreti muafiyeti yakalıyorsunuz. bu parayı enpara şirketim'de ödemiyorsunuz ama zaten ilk maddeden dolayı senede 1.000 tlye yakın kaybınız olacağını da unutmayın.

  avantajları ise;

  - yine mükemmel müşteri hizmetleri
  - mükemmele yakın internet sitesi
  - enpara.com gibi bir referansa sahip olmaları.

  şu an için benden maalesef 10 üzerinden 4 alabilmiş kobi bankacılık sistemidir. ama beta haller bu durumları düzeltmek içindir.
 • enpara'nın şirketlere sunduğu yeni hizmet.

  4 ay önce açtırdığım bireysel hesabımı şirket hesabına çevireyim mi diye düşündüm ama vazgeçtim. çünkü bireysel hesap karşısında şirket için büyük birşey vaad etmiyor, hatta 3 yıl sonra hesap işletim ücreti, eftden para alacağım diyor.

  gerek yok yani maceraya. he vergi ödeme özelliği varmış bak o iyi olurdu mesela, bireysel hesaplarda vergi ödemesi yapılamıyor ama çok da sıkıntı değil, boşta duran akbank hesabıma bedava eft yapıp ordan ödüyorum vergi borcunu.
 • halkbank mobil şube eftden ücret almıyor
  vakıfbank 3 fatura talimatına hesap işletim ücreti almıyor

  bunlar sadece bildiklerim.

  tıpkı bireyselde olduğu gibi farklılık yaratmaları lazım. 10.000 çok yüksek bi rakam. teb den 200 liraya fon alınabiliyor.

  pos hizmeti zaten yok.
 • geçmeyi düşündüğüm ama 10.000 tl'lık günlük hesap limitini yüksek bulduğum hizmet.