şükela:  tümü | bugün
  • beyaz eşya, elektronik ev aletleri, küçük ev aletleri gibi ürünleri satan, enkay group'a ait mağazalar zinciridir. başta istanbul'da olmak üzere izmit, bursa, izmir ve ankara'da da şubeleri bulunmaktadır.
    bu mağazaların sattığı ürünler daha çok a plus olarak adlandırılan müşterilere yönelik lüks ürünlerdir. loewe, bose, jbl, breville, küppersbuch, sub-zero, wolf gibi pahalı markaların yanında sharp, samsung, general electric, electrolux, panasonic gibi nispeten daha makul fiyatlı markaların da ürünlerini satmaktadır.
  • panasonic ev sinemasını sipariş ve ödemeden (hem de nakit) 5 (beş) hafta sonra evime teslim edebilen, gözümde "en minus" olmuş olan elektronik markettir.
  • ekranına logo burn in olmuş teşhir ürünü plazma ekranı sıfır açılmamış ürün olarak sattığı (kakalamaya çalıştığı) da görülmüş firmadır.
  • kenarları swarowski taşlı televizyon satarak, oha artık dedirten enkay firmasının mağazalarının adı...
  • tost makinesi, bildiğin tost makinesi için 499 tl para isteyebilen mağaza, sordum 9 lar arasında virgül var, ben mi ayıramıyorum dedim, yok dediler.
  • adamı parasıyla rezin eden şirkettir. kurumsal bir halt sanırsınız ama aslında ne merkezleri vardır, ne ortak stok takibi. parayı ödersiniz ama malınızı ne zamana alırsınız allah bilir. hiçbir çalışanını da şikayet edemezsiniz, mağaza müdürü dediğin adam ile satış elemanı arasında bir fark yoktur, hepsi patrona bağlıdır.

süslü, makyajlı bir patron şirketidir kısaca enplus, sattığı çamaşır makinası stoklarda yokmuş, sonradan farketmiş, yeni modeli haftaya kesin stoklarda sloganı ise her hafta geçerliliğini korur.

allah belanı versin enplus
  • ruh ve beden sağlığınız açısından kesinlikle alışveriş yapmamanız gereken lüks ürün satan mağazalar zinciri. fakat sattıkları üst segment ürünlere zıt oranda hizmet kalitesiyle adamı süründürür resmen. misal bu entryi yazmama sebebiyet veren maceram dünyanın en iyi ve en kaliteli televizyonlarından birini bu firmadan almam ile başladı. televizyonu sattılar, ürün eve geldi hoparlörler yok! neyse kısaca yaklaşık belki 150-200 liralık telefon konuşması bolca sinir harbi vs vs sonunda hoparlörler 4 ay sonra geldi. yani kısaca sakın alışveriş yapmayın.
  • yanılıp web sitesinden yada telefonla falan sipariş vermeye kalkmayın, firma ürün satmaktan çok satmamak için uğraşıyor, verdiğiniz telefon paralarına, asabınızın bozulmasına yazık, gidin başka yerden alışveriş yapın paranızla rezil olmayın.
  • allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bunları.

yakşalık bir yıl önce aldığım general electric marka buzdolabına soğutmama şikayetinden dolayı 6 defa servis geldi. 7. de ise bursa servisi alıp götürdü. ondan da 2 ay ses çıkmayınca tüketici haklarına verdim. hakem heyetinden çıkan karar para iadesi yönündeydi. geri dönüş de ne olsun? bursa servisi faturayı bana kestiler niye şikayet ediyorsunuz diyor vicdanınız rahat mı diyor telefonda. yani para iadesini servise yaptırmaya çalışıyor enplus. vay anasını be. mağdurduk aynı zamanda maymun olduk.

kısacası zamanınız ve paranız biraz olsun değerliyse buradan alış veriş yapmayınız yapanları uyarınız.

edit: allah belasını versin.
  • iki-üç hafta öncesinde 1.750 tl'ye sattıkları dyson marka süpürgeyi, "bayram indirimi" adı altında 1.750 tl'ye satan bir şirket.

çalışanına "iki hafta önce de 1.750 tl'ye satıyordunuz, önce bindirim sonra indirim yapmışsınız" dedim. sadece gülmek ile yetindi. başka bir tepki de veremezdi zaten.