şükela:  tümü | bugün
  • sessizliklerini ilginç bir şekilde korumaktadırlar.
  • halkı o kadar fakir ve cahil bıraktıklar ki sesleri bile çıkamıyor. avuçlarına tutuşturulan bir kaç kuruş ile kolayca susabiliyorlar.

benim esas korkum bu çocukları namus davasına sokağa da atabilirler.
  • fazla makarna sonucu konuşabilme özelliğini kaybetmiş kimseler.
  • öyle bir olayın olduğuna inanmayan ailedir.
  • çocuklarını dini bütün bireyler olsunlar diye ensar vakfına göndermiş, şüphesiz duyduklarından etkilenmiş ama belki de bir savunma mekanizması olarak "hayır benim çocuğuma olmamıştır" diyerek inanmamayı seçmiş ailelerdir.

bir ailenin para için çocuğunu siktireceğini (tabiri maruz görün) ima eden yorumları doğru bulmuyorum. para alıp susmak da ne ? kısa yoldan katil olunuyor bu memlekette bunun için. saçmalamayın.
  • sessizlikleri asaletlerinden değil, cahilliklerindendir. onlara göre tecavüze, tacize uğrayan kendi çocukları da olsa, tecavüz eden kişinin dini bir referansı varsa, bu susmaları için yeterli sebeptir.

"dini bütün adamdır, vardır bir bildiği, biz ses etmeyelim hele. hoca efendiymiş, kutsal adam, karşı gelmemiz doğru olmaz"
  • ulan yavsaklik yapmayın empati yapin yarrak kafalılar.. kolay mı lan oğlum tecavüze uğradı diye ortaya çıkmak.. adam karaman da yaşıyor.. isveç de mi? psikologlar mi tutulacak etkilenmesin diye. yoksa 'gotcu' diye arkadaslari tarafından övülen orospu çocuklarının hedefi mi olacak?

o çocuk sonra ne olacak hiç düşündünüz mu?

siz de kötusunuz amk. fırsat bulsanız linç yaparsiniz.. ciğeri yanan çaresiz insanları bile bok gibi recetelerinize alet ediyorsunuz.

yapma arkadaşım bugün komisyon kurulmasını reddeden insanla aynı duruma düşme.. herkese beyinsiz diyorsun da az bir şey de sen beynini kullansan?
  • suça ortak olmuşlardır.