• bir kadının en seksi yeridir.

bunu yüzlerce kadın üzerinde yaptığım derin incelemeler sonucunda söylüyorum. ayrıca ense kadının seksi bölgeleri arasında en asil olan yerlerden biridir de. hayal edin: saçını toplamış, ama öyle topuz falan değil, dağınık, salaş biçimde, alelade toplamış bir kadın. saçların kalktığı o yerden bembeyaz, incecik, narin ve zarif bir ense parıldıyor. arkada toplanmış saçların orasından burasından fırlamış isyankar tutamlar enseyi iki yandan çevreliyor.

ne muhteşem bir görüntü değil mi?
  • kurtlardakinin kalın olması fenomeninin atalarımızın aklını hayli kurcaladığı vücut parçası.
  • enseden hoşsun gülüm sen dönme hiç amman geri
    kılma mahzun bendeni yıkma hayâlim şehrini
    gerçi olmaz hâlik'in mahlûkuna kej bir nazar
    sen yine ol pişrevan da ben gelem ardın beri

(fâilâtün/fâilâtün/fâilâtün/fâilün)

enis tombul
    23/06/2010

bende: kul
    hâlik: yaradan
    mahlûk: yaratılmış (olan)
    kej: çarpık
    nazar: bakış

https://www.youtube.com/watch?v=tjb2p8-aihc
  • erkek vücudunun en güzel bölümüdür kanımca. sırf bu yüzden gömleklerden ve yakalarından nefret ettim. *
  • ben mesafeyi, başbakanın söylediği yere değil, berber esnafıyla arama koydum. malum koltuğa oturmayalı, üç yıldan fazla oldu. saçlarımın bel hizasına yaklaştığını tahmin edersiniz. ince hesaplamalar sonucu sinsice kurulmuş tuzaklardan farkı olmayan ayna düzeneğinin sağladığı değişik görüş açısı olanakları, varlığı hiç bir zaman kontrol edilmemiş bir izin dairesinde cereyan eden tacizkar mıncıklamalarla birlikte, bu küçük esnaf ve zenaatkar mihraka mesafeli duruşum yüzünden mahrum kaldığım şeyler arasındadır. dolayısıyla rahatlıkla söyleyebilirim ki, üçyıldan uzunca bir süredir, ensemle görüşemiyoruz.

hoş, hasretinden yanıp tutuşuyor da değilim ama sanmıyorum ki bu biricik benim için böyle. doğrusu ensesiyle daha sıcak bir muhabbet tutturduğunu iddia edecek birinin çıkabileceğini de tahmin etmiyorum. o nedenledir ki, ne sıklıkta olduğu önemli değil, gözü ensesine değmiş insan, her seferinde bu karşılaşmaya biraz hazırlıksız yakalanmış hisseder. bir telaş değilse bile, bünyeyi bir afallama, bir yadırgama hali ziyaret eder. ardından, tam olarak nereye oturtacağını bilemediği olgunlaşmamış meyve tadında bazı tuhaf duygular peydah olur. farkında olmadan kaydedilmiş sesine, kulağını misafir gönderenlere de olur aynısı. ya da alışveriş merkezinin güvenlik kameralarının açısına girdiğinde kendini ekran görüntüsü halinde farkedenlerde...

bu, insanın kendine gelmesi hali olmalı. insan, bedeninin içinde seyahat eder, doğru ama algısı nadiren kendi bedensel bütünlüğüne dönüktür.

görünüşümüz, bize ait olanın, bizden esirgenmiş kısmıdır. nasıl göründüğümüz, bizim müdahele edebileceğimiz bir alan olmakla birlikte, bizden çok tam karşımızda durup, gözlerini üzerimizde gezdirenin işleyeceği bir veridir. işleyeceği, yani gözleyeceği, anlamlandırıp kanaatlere bağlayacağı, sonuçlar çıkaracağı... bu, o derece öyledir ki; biz, kendi "nasıl göründüğümüz" hakkında bile, ancak karşımızdakinin bize bakarken nasıl göründüğünü takip ederek fikir sahibi oluruz.

nasıl olduğumuzu bilebilmek için, kendi dışımızdaki referanslara muhtaç oluşumuz, nezaket kuralları, normallik kriterleri ve kabul edilebilir aralıklar ölçümünün davranışbilimsel kökenleri hakkında bir muhabbetin konusu ki, kendimi o mevzulara mezun saymam.
  • gote parmak atilinca , saplak atilmasi gereken yer
  • boynun tam arka tarafı... kat kat ve kalın olanı makbüldür.
  • ense ile ilgili olarak; ense yapmak deyimi de meşhurdur. enseye saplak gote parmak muahbbetine de sıkça rastlanabilir oysa kizarkadasinla enseye saplak gote parmak olmak aileler tarafından iyi karşılanmaz, korkunun dorukta olduğu anlar için olumun solugunu ensesinde hissetmek söylevi kabaladır, şutlanan insanlar için de yurru ense tirasini gorelim söyleşinde yerleşmiş sert bi tawır bulunmaktadır.
  • yurdum insani bu konuda da essegin amina su kacirmayi ba$armi$tir. omzunun ustunde 70x70 lik ense* gezdireni de var, tamamini sac ve kil yumaklariyla kaplatip sicak tutani da. ayrica normal enseler de ho$ kar$ilanmayip el ense atmak teknigi geli$tirilmi$tir.
hesabın var mı? giriş yap