şükela:  tümü | bugün
 • bir üniversiteye bagli veya bagimsiz bir kurulus olarak genelikle arastirma yapan ve bazi durumlarda ögretime de yer veren egitim kurumu.
 • mossad'ın birebir anlamı.

  zira mossad'ın tam adı "ha-mosad le-modi'in u-le-tafkidim meyuhadim" (istihbarat ve özel operasyonlar enstitüsü) 'dir.
 • belli bir konu üzerine ara$tırma yapar, eğitim verir evet. ama çoğunlukla herhangi bir bölümün tek ba$ına yapamayacağı disiplinler arası i$leri yapar.
  çe$it olur.
 • yillar yili beyin kivrimlarimi zorlamis, kivrimlarimi kolalanmi$ utulenmi$ gomlek yakasi haline getirmi$ kelimedir. $oyle ki:
  enstitu, bu kelimeyi her kullani$imda $ole bir yola sapiyorum
  ens - ti - tu.
  sanki bir dilde kisaltmanin okunu$u gibisinden, ntt olabilur, ba$ima ta$ du$ebilur. ne bileyim bir ef bi ay olsun, iks vay zet olsun.
 • malatya milletvekili resit bey tarafindan, ziraat enstituleri programi gorusulurken, (bkz: mesai yurdu) tabiri ile degistirilmesi teklif edilen kelime. resit bey'in onerisi reddedilmistir.
 • aslında kendilerine dair en iyi tanımı yine kendileri yapmışlar: "izmir'de türlü eğitimlere ve bazı buluşmalara ev sahipliği yapacak olan bir sanat kapısı."

  grafik tasarımdan kukla yapımına, radyoculuktan tiyatroculuğa kadar bir çok dalda eğitim veren bir enstitü bu.

  izmir'deler. şöyle de bir facebook sayfaları var yaptıklarına dair bir kaç ipucunun bulunduğu:bak

  aralarına dahil olmanın insana kendini çok iyi hissettireceğinden emin olduğum bu topluluğa katılabiliyorsanız katılın, eşiniz dostunuz iyi insanların falan da katılması için çırpının.
  sanat eğitimi almaktan öte bir yerde olacağınız kesin.
 • izmir’de bulunan bu yer, adının altına “sanat vesaire” eklentisi de yapmış. anladım ki, sadece sanatla değil, onunla uzaktan yakından ilgisi bulunan her alanla uğraşmak istiyorlarmış. nitekim çoktan bir panel yapmışlar bile. iskender savaşır, zeynep sayın, ayşe çavdar ve necdet subaşı falan katılmış konuşmacı olarak. 'kuşaklar silsilesi', 'merkez – taşra ayrışmaları' gibi şeyler tartışılmış iki gün boyunca. katılanlara bakılırsa pek güzel geçmiş. duyduğuma göre, aralık veya ocak ayı için bir “yatılı sempozyumu” planlıyorlarmış şu sıralar.
  bazı kurslar verdikleri de doğru. eğitmen kadrosu da çok deneyimli. bazılarını incelemek için,
  bkz:

  http://nailozlusoylu.blogspot.com/
  https://www.facebook.com/…u/614955578544927?fref=ts
  https://www.facebook.com/omertunc13?fref=ts
 • aralarında ömer tunç isimli bir adam var aman tanrım.
  çizdiği tanrılardan biri onunla tanışmayı nasip etsin.