• sekizinci nesil çaylak.
  • sekizinci nesil yazar. ho$gelmiş.
  • beni utandirdi dogrusu. kac yillik arkadasimdir, kader birligi ettigimiz zamanlar oldu ama, eseklik edip nickaltina hic birsey yazmamisim simdiye kadar. neyse, gec olsun guc olmasin :)
    edebiyatcilarin sahlarindandir kendisi, entrilerinden de anlasilacagi uzere. lakin fotografciliga merak sarmasi edebiyat alemlerinde korkuya yolacmiyor da degil. kim verdi lan senin eline fotograf makinasini, guzel cekebilsen bari fkldsffkljfdsl.

not: haci, haftaya turkiyedeyim, senin evin karsisindaki benim ozel otelde (anladin sen onu:)) bi mini zirve yapalim mi ?.
  • (bkz: entelektüel)
  • geleceği gören başarılı entry'leri bir tarihçi edasıyla bulup ortaya çıkaran iyi sözlükçü. her eve lazım.
  • "entellektüel"in tdk tarafından yanlış yazımı
  • soylenisi de yazilisi da tek l ile olan ve sayin sozluk yazarlarinin 5 yonetmen ismi ezberleyip 2 sanat ya da felsefe akimi hatirlayip 30 tanecik kitap okuyup hak ettigine inandigi sifattir.

entelektuel kelime anlami olarak cozum ureten kapasitede rasyonal dusunen insan demektir.

bilim insanlarina genelde yakistirilsa da icinde yine bilgelik barindirdigi icin tam oturmamaktadir. yani bilgili olma kulturlu olma hali de degildir. kulturlu olma hali de yine en basta bahsettigim sey kadar sig degildir.

ılgili makale icin:
    http://www.swarthmore.edu/…tstuff/intellectual.html
  • "gençlik yıllarında entelektüel eğitime verilen ara, daha sonra doldurulması çok güç olan boşluklar doğurur."
  • çift lli olanların hepsi sözlüktedir.
  • bir işi o konuda eğitim almış kişilerden daha iyi bildiği halde o işi yapmayan kişidir.
    bu anlamda hadsizdir.
    kendi kendine haddini bildirendir.
hesabın var mı? giriş yap