şükela:  tümü | bugün soru sor
 • apaçık ortada olan vahim realite.

  ömrü boyunca taş çatlasa 250-300 kitap bitirebilmiş adamlar entelektüelim diye geçiniyor. üstelik okudukları da felsefe, teknoloji, ekonomi, tarih ve roman gibi ıvır zıvırlar işte. vahşi doğada nasıl hayatta kalınacağı ile ilgili adamakıllı bir şeyler okuyan var mı? peki ya barınak yapımından anlayan? tabii ki de yok. daha zehirsiz mantarlar hakkında bilgi sahibi olan, zor durumda kalınca hangilerinin yenilebileceğiyle ilgili birkaç sayfa çevirmiş insana bile rastlamadım.

  erkekler, evrimsel süreç boyunca kendilerini erkek yapan şeyleri okumak yerine moderniteyle birlikte hayatlara girmiş goygoyları okumayı tercih ederek en büyük hatayı yaptı. kadınların gözündeki entelektüelliklerini böylece yitirmiş oldu. her şey umberto eco‘dan, noam chomsky‘den ibaret değil maalesef. sonra da kadınlar zor beğeniyor vb. diye ağlarsınız. doğada kibritsiz ve çakmaksız ateş yakmayı beceremeyen tipler, entelektüelliğiyle kadınların ateşini yakmaktan bahsetmesin. insan biraz olsun utanır be!
 • entelektüel kadın bulabilmekten daha kolaydır.
  eğer bir gün bir şeyler okuyup, bilimle, felsefeyle, edebiyatla uğraşmak yerine erkeğe ayaklı para makinesi gözüyle bakan kadınlarla karşılaşmamaya başlar isek, o zaman konuşmamız gereken konudur.
  not: magnezyum çubuğuyla ateş yakabiliyorum, bana lütfen entelektüel unvanını verebilir misiniz hanımefendi?
  (bkz: allah akıl fikir versin dedirten başlıklar)
 • entellektüel erkek denmiş ama bildiğin izci aranıyor.
 • ed stafford ve bear grylls'in tüm bölümlerini izledim, tabi sadece onları değil belgeseller benim için tvde izlenecek nadir şeyler arasındadır. kitap da okurum, sanat filmlerinden müthiş haz alırım, sinema tiyatroya giderim, ama bunlardan etkilenen kız görmedim.
  en iyi entelektüel birikim bankada yapılan birikimdir. *
 • entelektüelliği kitap okumaya bağlayan bir "sığır" içeren beyan.
 • "entelektüel kadın bulabilmekten daha kolaydır. " ifadesine katılıyorum.
  lakin ilişkilerinizde sürekli edebiyat, felsefe, siyaset konuşacağınızı zannediyorsanız yanılırsınız.

  bilgi birikiminden çıkardığınız sonuçları ilişkilerinize yansıtabilmek ölçüttür.
 • görünüşe göre ted kaczynski ve benzerleri ile birlikte olmak isteyen ancak bu isteğini bir bilgisayar aracılığıyla dile getiren bir yazarın açtığı başlıktır.
 • entel erkeğin seninle işi yok demekki henüz denk gelememişsin.
  o soylenilenlerin hepsini yapan bir kız arkadaşım var hangi otun hangi zehre iyi geleceğini bilen ama gel gelelim o da yalnız.
  bizlerde entel olmak için çaba sarf etmiyoruz hayattan zevk almaya bakıyoruz bu anlamsız saçma hayattan.
  bunu da okuyarak gezerek araştırarak izleyerek yapıyoruz.
  başlığı açan arkadaş belli ki hayatta kalma mücadelesi vererek doğada sevdiceği ile adrenalin dolu şeyler yapma peşinde.
 • “entellektüel” bile yazamayan hatun kişisinin sızlanması.
  umduğunla değil bulduğunla yetin bebeğim.

  edit: “entelektüel” doğru yazılmış arkadaşlar. demekki yazıldığı gibi okunmuyormuş.

  edit 2: “demek ki”
 • yazım hatası içeren başlık insanlık halidir desek, herkes kendi kadar entelektüel kadın veya erkek bulabilir dedirten başlıktır

  not: tdk diyor ki tek l ile yazılır. neyse ki insanlık hali diye başlamışım yazmaya :)