şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da firmalara insan kaynakları konusunda hizmet veren* danışmanlık şirketi.

    lakin uzak durulması ve hatta özellikle tercih edilmemesi gereken türden bir firma. bir arkadaşımın ricası üzerine aşağıda kendi yazdığı yazıyı paylaşıyorum:

    "bu firmaya işe girmek üzere başvuran, bu firma vasıtasıyla iş görüşmesine gidecek olan veya bu firmaya şirketinin eleman alımı, özlük işlemleri gibi hizmetleri için iş verecek olanların ön araştırmalarında fikir olması adına yazıyorum; uzak durun!

    haktan adaletten, insani değerlerden bahsedip sömürünün en alasını bizzat kendi çalışanlarına uygulayan bir şirket, daha doğrusu, şirketimsidir burası. maaş vermez, durumlar kötü der, vicdan yaptırır. hatta eski çalışanlar maaşlarını alamadığı için her gün arar, emeklerinin karşılığını ister ama durumlar kötü olduğundan(!) şirket sahipleri 5 yıldızlı otellerde tatildedir, cevap vermezler. işkur vasıtasıyla eleman yerleştirirken dahi aracı olarak her iki tarafı da türlü işgüzarlıklarla sömürür. asgari ücretin altında çalıştırmış olduğu genç, tecrübesiz, hevesli çalışanları dahi olmuştur. devlet kurumlarına her şikayette bir şekilde ceza almadan kurtulabiliyorlar.

    mesleki anlamda da zerre birşey öğrenebileceğiniz bir yer değildir. buradan maddi manevi alabileceğiniz bir değer yoktur. uzak durun!"