şükela:  tümü | bugün
 • bruce lee'nin en sevdiğim filmlerinden biridir bu. ayrı bi ekoldür, bi sürü sekansın atasıdır içerdiği sahneler. ayrıca bruce bu filmin prömiyerinden üç hafta önce ölmüştür.

  bi acenta tarafından kiralanan üç eleman (bruce lee, john saxon, jim kelly) bi adaya, olayları kâh izlemeye kâh tartmaya giderler, ortada bi hinlik wardır çünkü. gittiklerinde çok süper karşılanırlar bunlar, hele ki süt gibi japun körpelerine sırt çiğnetme bölümleri wardır ki, taa ki ergen olduğumuz zamanlarda mütiş bi tat olmuştu, hatta halen hayatımın bazı bölümlerine bu türk sekanslar eklemek tek tutunağımdır.

  neyse abi bunnar giderler, kimi zaman dövülür kimi zaman binlerce ninjayı yerden yere vururlar sarısı olsun, kırmızısı, laciverti, köylü pembesi olsun, binlerce ninjayı hey; bana mısın demeden...

  8000'den fazla aynanın kullanıldığı ayna oyunlu odalar'dan en bilineni, ve sinema tarihinde en çok taklit edileni bu filmdedir. ayırca habire "el değiştiren" bi üstad wardır filmde, eline sadece kanca değil, konjoktör, vidanjör, şarjör takıp dehşet yaratabilir. (ayrıca bkz: dr. no)

  bi de lalo schifrin'in film için hazırladığı soundtrack yine bir dolu filmde kullanılmış, karpuz sergilerinin bile fon müziği olmuştur; herkesin aradığı, sevdiği bi müziktir kendisi sanırım...
 • profilo dnr'da dvdsi satilan film..
 • türkiye'de matrixden sonra dvd si en çok satılan filmmiş
 • bruce lee'nin cevirdigi, tum zamanlarin en iyi uzak dogu dogus filmi denebilir (1973)..
  hollywood'da cevirdigi ilk ve son filmdir.. zamaninda bir dovus filmi icin en buyuk butce bu film icin harcanmistir.. o kadar ki, bruce lee bile bu abartidan cok rahatsiz olup cekimlerin ilk 2-3 haftasinda gerginlikten dolayi konsantre olamamis fakat ardindan kendine gelerek en iyi filmini cekmistir.. ayrica bruce lee bu filmde sadece bir oyuncu olarak degil, filmdeki her detayla ilgilenmis, dovus koreografilerini ilk defa bu filmde kendi duzenlemistir.. bu filmin cekimleri bittikten sonra fakat sinemalarda gosterilmeye baslanamadan ölmüstür bruce lee..
 • (bkz: game of death)
 • tarihin en büyük bütçeli porno filmi.
  kiralanan dragonla halvet olacak kudrette aktör bulunamadığından, yönetmen filmi fourplay dolu "ateşli" bir orji atmosferi içinde çekmek durumunda kalmıştır.
  çekimler po ovası'nda yapılmıştır.
 • (bkz: döner tekme)
 • müziklerini ünlü arjantinli besteci lalo schifrin'in icra ettiği (daha nice filmlere esintiler salan) robert clouse 'un 1973 de imal ettği vurdulu kırdılı, turnuvalı dövüş, fight-action türünün efsanevi filmidir. bruce lee ne menem bir adamsa (bu filmde takım giyiyor-giyebiliyor-giydirilebiliyor) adeta bir heykel gibi dimdik ve ölüm sessizliği ile nadir görülebilecek(gözlerin alınamadığı) bir duruş, imaj sergiler(mezar sahnesi). türünün bir çok filmine model olmuş ama aşılamamıştır dersek doğru olur mu? olmasa ne olur. blood sport bu film için aşılamaz bir istisnadır, ayrı bir mertebedir. bu filmin naif bünyelerdeki etkisi üzerine izlendiği her ülke ve kıtada uzak doğu dövüş sanatları okulları açılmış, 1 milyon dünya büyüklüğündeki güneşe rağmen aydınlanma isteyen işsiz güçsüz avare bireyler buralara koşmuş ve birbirini dövüp durmuşlardır. filmcağazın konusu han adında bir uyuşturucu müteşebbisinin kendi adasında düzenlediği turnuvalı dövüş musabakalarına kişisel nedenlerle katılan 3 dövüş ustasının gözünden anlatılan macera dolu bir serüvendir. bruce lee ise adaya ajanlık yapmaya ve ölen kız kardeşinin intikamını handan almaya gelmiştir. nihayetinde bruce lee önüne gelen asgari ücrete, karın tokluğuna çalışan bir çok ırgat kimseyi dövüş stili ile dövüp yere yıkar ve ünlü aynalı odada han'ın binbir hinliğine yenilmez ve han'ı bükerek görevini yerine getirir. filmin sonunda ingiliz istihbarat elamanı, sıfır maliyetle han'ın etkisiz hale getirilmesine yatağında gevrek gevrek gülerek zekasını ve ifritliğini tebrik ederek kutlaması ile taşlar yine yerine oturuyor. filmi yıllar sonra hatıradığımda ilginç gelen husus filmin işleyişinin ne kadar küstahca olduğu, nedeni ise film başında hong kong daha ingilizlerde iken ingiliz istihbarat örgütü mı6 mi oluyor her neyse gelip bruce lee'ye gelip han'ın etkisiz edilmesi için ikna etmesi ve nihayetinde han'ın etkisiz hale getirilmesidir. kendi ülke menfaatini maksimize etme amacı karşısında diğer tüm ülkelerin yeraltı, yer üstü ve insan kaynağını dini, ahlaki, vicdani, etiksel, insani değerlerden ve ilkelerden yoksun, bağımsız bir şekilde kullanma, sömürme, ömme hatta yok etme hakkını kendinde gören bir zihniyetin, yaptığı kurnazlık ve taktikleri ilan etmesidir. insanın insana kırdırılması politikası ile bruce lee, kendi milletinden birisi olan han'ı öldürmesi ile ingiltere'nin aali menfaatlerinin bir kez daha korunduğunu görüyoruz. her ne kadar bruce lee'nin şöhretine şöhret katsa da film, çin milletini ve çin halk cumhuriyeti devletini aşağılamış ve küçük düşürmüştür. bu bakış açısı ile bruce lee'yi kimin öldürdüğü aşikardır. hainlerin hükmü malumdur.
 • bruce lee'nin 1973 yilindaki gizemli olumunden önce çevirdigi son film. lee ilk kez bu filmde, hong-kong'un sinema imparatorlari shaw kardeslerin yapimlarindan cikarak, amerikan sermayesiyle daha zengin bir filmde rol almistir.
 • kerim abdul jabbar ve john saxon un da rol aldığı film