şükela:  tümü | bugün
  • sürekli ishal olan küçük bir kardeşiniz varsa muhtemelen adını sıkça

duyduğunuz/duyacağınız bir probiyotik olur kendileri.

dip not: iki tüp içince büyüklerde de bağırsakları düzenliyor. denendi onaylandı.
  • sanmıyorum enterogerminanın bizim oğlanın ishaline yetebileceğini.

(bkz: akar bezinden akar)
  • eczaneci abinin dediğine göre 11 yaş ve üzeri bireyler/yetişkinler için günde 2 flakon kullanımıyla bağırsak düzenlemeye de yardımcıymış.
  • bağışıklık sitemini güçlendirmeyi ve sindirim sistemini düzenlemeyi vaat eden probiyotik desteği.
  • ofisteki 3 arkadaşımın kullandığı ilaç. şişkinliğe iyi geldiğini belirttiler deneyelim bakalım rahatlama olacak mı?
  • dünyanın en sağlam ibs hastası olarak (gaz var, şikinlik var, sırt ağrısı müzmin, bigün isal bigün kabız check, nefes darlığı yapacak kadar göğüse baskı o lala) aldık içtik bakalım. bugüne kadar denemediğim şey kalmadı. bende işe yararsa hepiniz alın kullanın o derece. editlerim 1-2 güne.

edit: bi boka yaramadı.
  • herkes mi doktor herkes mi eczacı dedirten pazarlama yöntemine sahip marka. yahu online itibar yapmak istiyorsunuz onu anladık da hiç mi kafanız basmıyor? bir gıda takviyesi hakkında bu kadar medikal içerik yazabilecek kadar çok mu bilinçli bütün kullanıcılarınız? bari biraz inandırıcı cümleler ile bu işi yapın da rezil olmayın. kadınlar kulübünden reklam amaçlı içerik yüzünden banlanmanızın konuşulması üzerine bir de sözlüğe bakalım dedim ama o da ne? burası daha da fena. forumlar gibi, sözlükler gibi özgür kalması gereken platformların bu kadar ucuz işçiliğe alet edilmesi hele ki söz konusu sağlık olan bir sektörde ne kadar doğru? sanofi gibi bir marka nasıl böyle bir acemilik yapar anlamış değilim. o kadar reklam çekip medya satın alma yapacağınıza sosyal medya konusunda akıllı uslu adamlardan danışmanlık alsaydınız da rezil olmasaydınız keşke. halk artık aptal değil, vazgeçin insanları "reklam yapmıyorum ha, gerçek kullanıcı yorumları bunlar" şeklinde içerik ürettirerek aptal yerine koymaktan. asıl komik duruma düşen yine siz oluyorsunuz. dün kadınlar kulübünden banlanırsınız yarın sözlüklerden. he süper probiyotik he
  • babam eczacı benim. ürün ile ilgili kendisine tanıtım yapılırken satış gerçekleştirilmesi için bu konuda onu iyi motive etmişler. adam kim gelse probiyotik kullanın diyip nah uzatıveriyor bu şekerleri. eczacı-mümessil ilişkileri hep sabittir bilen bilir. vaadler, hediyeler, sadece eczacı değil doktora bile aynı şekilde. sağlığın satın alınabilecek bir şey olmadığına inandığım için bu markanın diğer tüm ilaç markaları gibi yaptığı çirkin satış propagandaları hakkında ben de yazmak istedim. sağlık bu lan, bu kadar hardcore olma bari. adı namı olmayan ilaç konusunda nedense -reklamcı arkadaşlar daha iyi takip ediyorlardır- ekim sonu itibari ile herkes ilacın fanı olmuş (bkz: pazarlama) herkes probiyotikçi, kimse entergamonamıhayd adı her neyse bu ilaç olmadan yaşayamaz hale gelmiş. ben de en kısa sürede deneyip bağırsaklarımı boşaltmayı düşünmeye başlasam iyi olur o zaman :)

edit: baba affet ama bu kadar ibnelik olmaz
  • bakteriyel suş florasi bakimindan "toz" seklinde satilan muadiline nasil bir üstünlük sagladigini anlayamadigim probiyotik ürünü.

reklama fazla bütce ayiran her markaya olan kuşkum nedeniyle suan yalnizca gözlem yapma niyetindeyim.

normal şartlarda diyette yogurt, peynir, sirke, turşu, kefir, boza gibi besinlere yeterince yer verildigi vakit, bu tür yapay takviyelere ihtiyac olmayacagina inananlardanim. ciddi viral enfeksiyon durumunuz var ve iştahiniz da yerlerdeyse doktor da önerecektir zaten.