şükela:  tümü | bugün
 • bir başka yeni entry ispiyonlama gerekçesi. kapsamlı bir açıklama yapılana kadar, tanımı hafif havada kalacaktır zannımca.
 • entry'nin sözlükte ne kadar yakışıklı durduğuyla ilgili gerekçe. söz konusu başlık kavram, ama içerik (entry) hâlâ "abi ne güzel başlık" tadındaysa çekinmeden başvurulabilir, denenebilir.
 • tazeden yazar olmuşken daha tazesinden çaylağa düşülmesine sebep olabilecek gerekçe.
 • bugun basima gelen caylak moda cevrildiniz olayinin nedenini anlamama yardimci olan entry silinme ve caylak moda cevrilme ve hatta ucurulma sebeplerinden biridir.

  bircok yurdum insaninin yaptigi gibi basima gelen bu olaydan oturu hemen veryansin edip, neden benim basima boyle bir is geldi? nasil olur? diye yakardim. fekat akabinde arastirmaci gazeteci kimligimi on plana cikararak nedir ne degildir ogrendigim durumdur ayni zamanda.

  baslik : ali topa vururken dustu
  entry : ali biseksüelmi diye dusunmeme neden olan baslik (baslik, soz obegi, soylem, cumle... vb)

  iste bu yanlistir arkadaslar. bu sekilde entry girerseniz agziniza aci biber surerler, erkut abi entry girme sahsina gonderirler, 5 dakka da besiktas yapamadan caylak oluverirsiniz.
 • sol frame de akip giden forumvari basliklara ve altlarinda sure giden kimseye birsey katmayacak tek amaci dikkat cekmek olan entrylere sinirlenen sahsimin anket tadinda basliga bir nevi patlayip "falan filan anketimsi baslik" gibi bir entry girmem sonucu zart diye caylak olmama sebep olan ispiyon gerekcesidir.caylak mod biterde gun olur sozluge kavusursam ve bu entry gorulurse siz okuyunuz ders alınız böyle şeyler yapmayınız.
 • "çaylak olmama neden olan entry silinme gerekçesi" değil de, "çaylak olmama neden olan başlık" şeklinde bir entry yazarsam çaylak olabileceğimi, hele hele çaylakken bu hataya düşersem sözlükten uçurulabileceğimi anladığım entry silinme gerekçesi. acı bir tecrübeyle de olsa anlamını öğrenmiş bulundum. (bkz: aniden çaylak olmak)
 • aslında sözlükteki başlıkla ilgili olmayan, "request timed out" gibi bir başlığın altına, o hatanın çok fazla başa gelmesi ile ilgili olarak yazdığım, "şu sıralar sözlüğün en çok okunan başlığı olsa gerek" şeklindeki açıklamamın ispiyonlanması sonucunda silinen entry'min silinme gerekçesi.
  halbuki o, sözlükteki başlıkla alakalı değildi. bir nevi sözlüğün yavaşlığına bir serzenişdi. bir başkaldırıydı adeta.