şükela:  tümü | bugün
  • sözlüklerde yeterli bilgiyi vermeyen, okuyanın anlayışına ve inanışına ters düşen entrylere yazarların ve çaylakların uygulamakta olduğu değerlendirme şekli.

(bkz: ekşi sözlük)
    (bkz: itü sözlük)
    (bkz: uludağ sözlük)
  • yeterli bilgi olmadığında ya da anlaşılamayan saçma bir entry de kullanılmasını sağlıklı bulduğum lakin inanışa ters düştüğü için sırf karşı taraf başka bir algı içerisinde diye kullanılmasını tasvip etmediğim sözlük butonu.

tabi eskiden yeni yazarlar aramaya inanmadan 9 yıl önce açılan başlığı tekrar açarsa anında uçuruluyordu o zaman buralar dutluk idi bunu da hatırlatıyım
  • sözlükte genel kullanım amacının ne diyor lan bu tırrık olduğu hede.
  • bazen acayip zevk alınarak yapılan eylemdir.
  • "herkes orospu" temalı tüm entrylere yaptığım eylem.
    olm ben de muhafazakar sayılırım da siz bi değişik kayboluyosunuz varsayımsal hatununuzdan bahsederken. cahilce sallamalar ayrı "bu adam halkın içinde dolaşıp iletisen bi varlık ya" diye dusundurmeniz ayrı dert.
    mütemadiyen devam edeceğim efendim.
    bide "bu ne la" tepkisi verdiğim entryler eksi yiyo ama o zaten eksi oy olayının konma sebebi diye girmiyorum ona
  • bilgi içerikli entry'lere uygulanmasının yanlış olduğu kanaatindeyim.

sözlüğe kakara kikiri ya da şamata için üye olmuş ve eğlence arayan bir yazar olabilirsiniz, bu gayet doğal, inanın kimse sizi bu yüzden yadırgamaz.
    bilgilenmek istemiyor ve öğrenmekten uzak olabilirsiniz, anket hastası olabilirsiniz, bunlardan daha çok eğlenceli entry'ler arayan bir yazar olabilirsiniz, bu da gayet doğal.
    belki de "cehalet mutluluktur" felsefesini benimsemiş veya bilgi edinmek istemeyen bir yazar olabilirsiniz. bu da gayet doğal. veya bilgiye alerjiniz olabilir, bilmiyorum.
    hatta hepsini geçtim, kendinizi bilgiye doymuş bir aristokrat gibi görüyor olabilirsiniz. "ben zaten biliyorum yahu, neden bilgi içerikli entry girersiniz anlamıyorum" diye düşünerek entry'nin size özgü yazılmış olduğunu zannetmeyin.
    şahsen ben burası ansiklopedi olsun demiyorum, ama bilgi içerikli entry'ler görmek beni mutlu ediyor.
    dediğim gibi, bilgi entry'lerine vermiş olduğunuz eksiler ile insanlar bilgi içerikli yazılar yazmaktan vaz geçiyorlar, belki de istediğiniz şey budur, bilmiyorum. ama unutmayın, bilgi edinmek için burada olan arkadaşlar da var, ya da eğlenmek isterken bir yandan da bilgi edinmek insanlar da var, tıpkı bu eksi veren bilgi alerjisi olan yazarların olduğu gibi. daha sonra n'olur? insanlar bilgi edinmek için buraya gelmez, bu da sözlüğe zarar değil midir?

bilgi içerikli entry'leri eksileme, sana yanlış geliyorsa altına doğrusunu yaz, sonra eksilersin. ama doğru yazılmış bir bilgi entry'sine eksi oy vermek sana olmasa da sözlüğe ve o tarz entry'ler giren yazarlara zarar verir.
    neyse, konuyu daha fazla uzatmadan noktalayayım, bu tarz bilgi alerjisi olan adamlar bu sözlükte olduğu sürece, sözlükte pürüzler olmaya devam eder.
  • genelde (bkz: disagree) butonu yerine kullanılan hededir. bu fikre katılmıyorum, ben böyle düşünmüyorum öyleyse eksi.
    eksilenmekten şikayet eden yazarlara da bir sorum olacak, hangi entrynizin ne kadar eksilendiğini nereden görüp anlıyorsunuz?
    xx kişisinin en beğenilenleri, en çok favorilenenleri bölümü var da en nefret edilenleri diye bir sıralama yok? var da ben mi görmüyorum?