şükela:  tümü | bugün
  • sözlüklerde yeterli bilgiyi vermeyen, okuyanın anlayışına ve inanışına ters düşen entrylere yazarların ve çaylakların uygulamakta olduğu değerlendirme şekli.

(bkz: ekşi sözlük)
    (bkz: itü sözlük)
    (bkz: uludağ sözlük)
  • yeterli bilgi olmadığında ya da anlaşılamayan saçma bir entry de kullanılmasını sağlıklı bulduğum lakin inanışa ters düştüğü için sırf karşı taraf başka bir algı içerisinde diye kullanılmasını tasvip etmediğim sözlük butonu.

tabi eskiden yeni yazarlar aramaya inanmadan 9 yıl önce açılan başlığı tekrar açarsa anında uçuruluyordu o zaman buralar dutluk idi bunu da hatırlatıyım
  • sözlükte genel kullanım amacının ne diyor lan bu tırrık olduğu hede.
  • normalde beğenilmeyen, aptalca, saçma entrylerin eksilenmesi gerekirken bazı yazarlar, kendi fikirlerine ters düşen, işlerine gelmeyen, çıkarlarını zedelemeye yönelik entryleri eksiliyor. ki yakın zamanda bunların bir çoğunu yaşadım ve kınıyorum.

yazılan saçma entryleri eksileyebilirsiniz, ben de yapıyorum. ancak fikirlerinize ters de düşse, yiğidi öldür hakkını yeme... sözlük içinde sanki gruplaşıp aynı şeyleri özellikle eksiliyorsunuz. eksilemenin bizlere bir zararı yok. aksine, fikirlere ters düştüğü için eksilenen entrylerimin üzerine daha da gidiyor, eksileyenleri delirtmek için bana bir fırsat doğmuş oluyor.
  • bazen acayip zevk alınarak yapılan eylemdir.
  • "herkes orospu" temalı tüm entrylere yaptığım eylem.
    olm ben de muhafazakar sayılırım da siz bi değişik kayboluyosunuz varsayımsal hatununuzdan bahsederken. cahilce sallamalar ayrı "bu adam halkın içinde dolaşıp iletisen bi varlık ya" diye dusundurmeniz ayrı dert.
    mütemadiyen devam edeceğim efendim.
    bide "bu ne la" tepkisi verdiğim entryler eksi yiyo ama o zaten eksi oy olayının konma sebebi diye girmiyorum ona
  • genelde (bkz: disagree) butonu yerine kullanılan hededir. bu fikre katılmıyorum, ben böyle düşünmüyorum öyleyse eksi.
    eksilenmekten şikayet eden yazarlara da bir sorum olacak, hangi entrynizin ne kadar eksilendiğini nereden görüp anlıyorsunuz?
    xx kişisinin en beğenilenleri, en çok favorilenenleri bölümü var da en nefret edilenleri diye bir sıralama yok? var da ben mi görmüyorum?