şükela:  tümü | bugün
  • hayatında onu tatmin edecek hiçbir şey bulunmayan, muhtemelen annesi, babası tarafından bile hiç sevilmemiş, öfkeli ve bu yüzden bulduğu her fırsatta birilerine saldıran eziklerde görülen durumdur.

kendisine fırsat verip öfkesini kusmasına izin vermezseniz inleye inleye eksilediği entry'lerinizle tatmin olması kaçınılmazdır.
  • yanlışlarını kabul edemeyen götleklerde görülen durum.

ıslanmak için daha güzel yollar var gençler; metrobüse binin.
  • trollerimiz sağolsun eksilemek de tatmin etmiyor.
  • önce düşündüm, sonra haklı buldum, sonra da eksini verdim kardeş.
  • daha klavyenin başına oturduğu an nemlenmeye başlar. bütün sevgisizliklerinin, asosyalliğinin, terk edilmişliğinin, karşılıksız platonik aşklarının acısını çıkarırcasına abanır eksiye.

o bebeyim bunu da eksileyeyim
    evet evet evet devam edeyim
    harikayım bebeyim.
  • eksilemeyi tatmin yöntemi olarak görenlerin düştüğü yanılgı.

eksilemek ifade edilen fikri onaylamadığınızı gösteren bir yöntem. madem hoşuna gitmiyor eksilenmek niye kendini ifade ediyorsun kardeşim. sesini kesersin kimse seni eksilemez. ya da gidersin böyle bir yöntemin olmadığı kimsenin sana ses çıkaramadığı başka platformda yazarsın düşündüklerini.

diyebilirsin ki eksileyeceğine sen de kendi fikrini ifade et. ben de ifade ederim fikrimi gel o zaman da sen eksile. ben sana bir şey diyor muyum? niye eksiliyolağ beniii diye ağlıyor muyum?

şimdi beğenmediysen eksiye abanabilirsin.