*

şükela:  tümü | bugün
  • şu yıllık yazılarını, yazıyım da kurtulayım derken başıma bela olmuş musibet... bakınız vermemek için kendimi zor tutuyor, dedirten x yazmamak için duvarları kemiriyorum...
  • kaşargül şanlıkuku'dan şehvetcan küçükpipi'ye yazılmış yıllık yazısı:

hayatımdaki yeri apayrı olan, bana hep ilkleri yaşatan sevimli mi sevimli biri. "önemli olan boyu değil işlevi" lafını ilk ve son duyduğum kişi. kendime çizdiğim bu yolda ve hayatımın bundan sonraki gidişatında anlatamayacağım kadar emeği olan kimse. umarım hayat onun da gözünü birgün açar ve gerçekleri görüp kabullenmesi zor olmaz. ne olursa olsun eski günlerin anısına beni ziyaret edeceği günlerin uzak olmadığı küçücük tefecik içi dolu fıçıcık.
  • insanin kendisini yapmaktan alikoyamadigi eylem.yazarken "oyle yapardik boyle yapardik" denen her $ey yapiliyor neredeyse.bir suru bkz'lar,"vidvid bidi bid olan $ahis" $eklinde cumle kurmak,tanim yapmak,kendi sayfasinda kendi nicki basligi altina entry girenler modeli kendi kendine yillik yazisi yazmak..
    (ben yaptim,oradan biliyorum)
    (bkz: forum tipi entriyi sozluk formatina cevirmek)
  • uygularken keyif duyduğum, sözlüğün bana bahşettiği kabiliyetleri suyüzüne çıkaran hareket.
  • bi 30 sene sonra baktigin zaman, "ne yazmisim lan ben" demeye sebep olabilecek hadise.
  • yıllık yazısı yazma sancılarının neticesinde vuku bulmuş olaydır. yazı kasar kasar en sonunda bünye yeter artık der ve kendini rahat hissettiği ruh haline bürünür. yazar da yazar. lisedeki yıllığı okudukça gelen yazılarından utanma hissi bu kez olmamalıdır. bi de bu yol denenmelidir. bol bkz ile yazı süslenir lakin yine de bişeyler eksiktir.. offftur
  • ilerde çok ilerde okunduğunda "hmm ekşi sözlük ekolünden etkilenmiş bu arkadaş ..herhalde yazarlık da yapmıştır" dedirtecek durum...
    (bkz: hayal gücünü zorlamak)
  • sinav kagitlarina bile insanin icinden bkz vermek gecerken elde olmadan yapilan durumdur. "hayvanlar gibi ara" , "zamanının ötesinde" , "şukela" , "bi siktir git çay koy" , "tostumu yedim bekliyorum" gibi bir güzel cümle ve kelimelerle ,sevgili ekşi sözlükte entry girercesine sözlük bilmeyenlerin pek de birşey anlayamadan aptal aptal bakacağı yazıları arkadaşlarınızın kepli kafalarının altına yazmak sonra kendi sayfanızda kepinizin püskülünü tutmuş şekilde kokoş gibi sırıtmaktır.
  • gg kapsamına girmeseydi, ben ne yazacağımı bilirdim gibi de olabilir.