şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar kendi kendime oynadığım oyun. entry'i okur okumaz yazarın kaç entry'si olduğunu kestiriyorum.

-sayfalarca yazılmış binlerce entry içeren anket başlıklara, herkesin aklına gelebilecek ilk şeyi daha önce başkası düşünememiş gibi yazıyorsa 17. örneğin;
    başlık: en güzel kadın organı
    entry: meme.
    lan 10 entry'den 9'u meme zaten.

-anket başlıklara forum tarzı cevap veriyorsa 60-70. hatta net sayı vereyim 64.
    başlık: 5000 liralık ayfonumun bozulması
    entry:bizim eşşek de o dertten ölmüştü.

-beğenmediği başlıklara "formatı siktiniz eskiden burası böyle değildi kalite yerlerde modlar arkadaşı uçurabilir mi dedirten başlık" yazıyorsa 200-300 arası. bunun net sayısı yok. entry sayısı biraz arttığından kendini buranın sahibi zannediyor.

-sıfır noktalama işareti ile paragraf döşüyorsa ve sonuna nokta bile koymuyorsa 500 bandı. bu tip yazarlar yazdıkları şeyin ve tarzın komik olduğunu zannediyorlar ama okumak işkence. uyarınca artislik yapıyorlar.

-siyasi başlıklarda iktidar-muhalefet ayırt etmeksizin herkesi aşağılayan ve sadece kendini zeki zanneden 1000'e yakın. sözlükte epey vakit geçirmiş oluyorlar ve arada güzel tespitler tutturuyorlar. bunları badi'ye eklemeyin, hayal kırıklığı yaratır.

-tanım içeren, az kullanılan ve herkes tarafından bilinemeyecek kelimeler gizli bkz'lı, imlası düzgün yazanlar 2000 üstü. bunlar gerçek yazarlardır benim gözümde.

-sözlükteki yazar tipleri hakkında tespit yapanlar 11.500 civarı. bu şimdilik ben oluyorum. modlar arkadaşı uçurabilir mi?
  • 500 girdiye ulaşmadan yazar tipleri hakkında tespit yaparak çürüttüğüm ölçüm.

ekşi sözlük'te döviz yorumu yapan insan tipleri ; #68852985
  • kesin konuşmayı ve iyi tahminlerde bulunmayı severim ve anket başlıklarına dayanamam. sözlükteki yazar tipleri hakkında tespit yapanlar 11.497 entry. kesin tespitler yapmayı severim. *

edit: durduramıyoruz efendim. entry yazarken bir entry daha girmiş. 11.498 olarak güncelliyorum.
  • "tanım:" diye entry'nin sonuna tanım ekleyenler , genelde 300 entry'li ama formatı çözmüş kadar sözlük bilenler. yaptıkları ayıp o ayrı.
  • sığ kafalarla oluşturulmuş kategorize etme çabasıyla elde patlayacak olandır. zira yazar olduktan sonra ilk entry olarak ciddi bir konuda makale gibi bir entry girmiştim. entry kalitesi öyle gelip burada yazar olarak geçirilen vakitle oluşmaz. gerçek hayatta ne kadar okuduğun, yazdığınla ilgilidir. bu zamana kadar bir kabiliyet edinemeyip de burada iki kelimeyi bir araya getirmeyi öğreniyorsanız vah halinize.