şükela:  tümü | bugün
  • kendi entryleri icin yapildiginda haddini bilmek ve/veya hatayi sonradan farketmek olarak alinabilecek, bir ba$kasinin entrysine yonelik oldugunda ise binbir kulp takilabilecek aktivite. yazdim mi nah silerim inadi ile kiyaslanildiginda gayet takdiredilesi bir harekettir.
  • hatali entry olup ta ispiyon fasilitesi ile veya gammaz olmayan yazarlar tarafindan mesaj yolu ile moderatorlere ulastirilarak, yine moderatorler tarafindan soz konusu hatali entrylerin sozlukten kaldirilmasi islemi.
  • weak-minded lar üzerinde etkili bir sith gücü. zamanında fake account verilen sahipsiz padawanlara yaptırtılabilir. bunun bir başka varyasyonu da, yine karanlıkların efendisi tarafından manipüle edilmiş zayıf beyinlere hedef gösterilerek yapılan çok kötü saldırısıdır. sith uşaklarının saldırılarının etkisiz kaldığı yerde sith efendisi bizzat kendi fake accountları ile devreye girer. bu saldırı tipinin avantajı, sith lordunun direk olarak silin ya da kötüleyin demeyip sadece hedef gösterdiğinden dolayı kimsenin esas sorumluyu bilmemesi, dezavantajı ise kayıp ülke sakinleri gibi fikri hür vicdanı hür insanlarda etkili olmamasıdır.
    bu çok etkili ve organize saldırılar, güce tapmayan jedi a, gülerek sandalyeden düşme veya boğulma gibi yan etkilerle zarar verebilir.
    kaynak : birin dördünden emekli jedi ustası tequila nın kayıp holocronu
  • pis bir sırıtış yayıyor yüzüme. ama ne yapayım lan, yazmadan önce biraz düşünün.
  • (bkz: amator king) bu kişi, bilgisizliğini, öne sürdüğü tezlerin geçersizliğini ortaya koyan nickaltı entrylerini sildiriyor. hem de hiçbir hakaret içermemesine rağmen. sözlükte demek işler hatır gönülle yürüyor.
  • ne zaman bir ünlü, sözlükten entry sildirse, aynı durumda olsam ne yapardım diye düşünüyorum. hakkımda yazılanları, insanların benim hakkımdaki en mide bulandırıcı düşüncelerini bile sansürlediğimde, kendime olan saygımı kaybedeceğim sonucuna varıyorum her seferinde.

entry sildirenler, sildirdikleri entryler ile aynı fikirde; kendi benliklerine duydukları büyük hoşnutsuzluk.
  • (bkz: sileceeğsin)
  • lan nasıl oluyor bu iş anlatsın biri. meltem'e "ben ekşi'denim (jean). nasıl yapıyorsun?" diye sorsam kadın ertesi gün beni mahkemeye verir. ya çok zor bir şey olduğu için bilmemize gerek bile yok, ya da çok kolay ama zırt pırt kimse sildirmesin diye kimse söylemiyor. nedir yani? tek dilekçe ile oluyor gibi sanki ama kişinin önemi var gibi de hissetmiyor değilim.
  • sadece ensesi kalın avukatların ve iktidar partisi yakınlarının değil sözlükteki yazarların da yapabildiği şey

(bkz: lamneth/#64128436)

bu nasıl mümkün oldu?
  • mahkeme kararıyla yapılanı, ayağa düşmüş olay. nerede bir çomar var, tuzlukla mahkemeye koşuyor.

(bkz: hesap vereceksiniz)