• çok sık aralıklarla evet ya bundan banane diyerek vazgeçme sebebi olan bir durum.
  • mesela ben bu entryi üçüncüde yazdım.
  • zaman zaman yaptığım davranış.

kafa dağıtmak istediğim zamanlarda yazıp yazıp kenara atıyorum. kenarda duran yazıların çoğu sonsuza dek orada kalıyor ama bazen o yazdığım başlıkta çok şey yazıldıysa ben de fikirlerimi paylaşmak adına önceden yazdığım şeyi yolluyorum. çok tahrik edici şeyler yazılan siyasi başlıklarda ise paragraf paragraf yazıp kenara bile atmadan sayfayı yeniliyorum. kenara atınca sözlük kaydediyor çünkü. durduk yere başıma iş almaya hiç niyetim yok.

bunun bir de mesaj yazıp yollamama versiyonu var. bazen resmen sıkıntıdan birilerine sataştığı belli olan tipler mesaj yazıyorlar. onlara cevap yazmıyorum çoğu zaman ama çok sinirlerime dokunduysa yazıp yazıp sayfayı yeniliyorum. sonra da gelen mesajı silip o anlar yaşanmamış gibi devam ediyorum. daha bugün bir tanesi hakaret etti de ona yazdığımı yollamamayı başaramadım. çünkü beyinsiz birinin sataşmaları aşırı tahrik edici oluyor. cevap vermeyip içinde kalmasını istemiyorsun.
  • bazen yazılanların boşuna olduğu düşüncesi ile sıkça yaptığım eylemdir.
    o kadar noktalama yazıma dikkat ettikten sonra hele silerken anlık düşünme ve sonra gelen "kesin" ifadesi.
hesabın var mı? giriş yap