şükela:  tümü | bugün
 • izmir’in menemen ilçesinde yaşanmıştır. ne yazık ki başıboş dolaşan sokak köpeklerinin neden olduğu acı olaydan birisidir.

  haber linki

  edit: ne yazık ki hayvanları sevsek de, insanların (özellikle çocukların) onlardan korkmaması gerektiğini söylemek kimseye vazife değildir. herkes çocuk yaşta evde “evcil” hayvan sahibi olma şansına sahip değil. evinde kedi köpek besleyip de dışarıda (özellikle gece saatlerinde) bir grup köpek görüp yolunu değiştirecek çok insan vardır. bu olay nezdinde konuşmuyorum, sabahın erken saatlerinde (kışın karanlıkta) okuluna yürüyerek giden binlerce çocuk vardır bu ülkede. çocuklara köpekten korkmaması gerektiğini öğretemeyebilirsiniz. ancak bu konuda yapılması gereken şey ne yazık ki sokak köpeklerinin barınaklara alınması, kontrolsüz çoğalmanın önüne geçilmesidir.

  kaçınılmaz edit: bu sözlüğün yarısı kafayı yemiş yemin ederim. hayvan düşmanıymışım da, köpeklerden korkan bir bebekmişim de “ühüü ühüü” diye ağlıyormuşum :) siz gerizekalı mısınız arkadaşlar ? burada bir haber başlığı açtım. bu yaşanılan üzücü bir olaydır ve bu konuyla ilgili yorum yaptım. bana katılmıyor olabilirsiniz. köpekleri veya başka hayvanları insanlardan da daha çok sevebilirsiniz. fakat gelip salak saçma mesajlar atıp da insanın canını sıkmayın. seviyeli mesajlaştığım insanları saymıyorum.
  adam gelmiş ben köpek görmek istiyorum sokakta diyor. işte bu bencilliğiniz yüzünüzden yaşanıyor tüm bunlar. hayvan sevgisi adı altında hem hayvanlara hem de insanlara zarar veriyorsunuz bence. hayvanat bahçeleri de sizin gibiler için var konu tam olarak bu. hayvanları görmeyi seviyorsunuz diye bu kadar canlıya zulmetmeyin. çok istiyorsan al evine besle. kimse ne karışır ne bir şey söyler. çok merak ediyorsan git doğasında görmeye çalış.
  hayvanseverlik ve bencillik arasındaki ince çizgiyi görün artık lütfen.
222 entry daha