şükela:  tümü | bugün
 • ön edit2: bitaksi müşteri hizmetlerinden alen bey irtibata geçti tarafımla ve şoför ender t'nin iş akdine son verildiğini alabilecekleri en büyük aksiyonun bu olduğunu belirtti. ayrıca tüm sarı taksilerde kamera zorunluluğu bulunduğunu ve bu görüntülerin ibb tarafından saklandığını belirtti. olay yargı sürecine aktarıldığı için maddi zararım konusunda yapacak bi seylerinin olmadığını!! iletti ve konunun takipçisi olacağını belirtti. olan bizim 100 liraya oldu yani.

  ön edit: kıraç polis merkezine gün itibariyle suç duyurusunda bulundum. bundan sonrası yargı sürecinde artık. destekleriniz için teşekkür ederim.

  istanbul'daki sarı taksi terörünün nasıl yaldır yaldır hız kesmeden devam ettiğini yüzüme vuran rezalettir. hemen konuya giriyorum,

  bitaksi uygulaması üzerinden evime gitmek için çağırdığım 34 thm 49 plakalı ender t. isimli şoförü olan taksiyle 12 ocak 2020 tarihinde yani bugün saat 00.37'de sokağıma kadar geldim. yolculuk boyunca da şoför sürekli "nerelisin, ne iş yapıyorsun" gibi sürekli sorular sordu ama iyi niyetli biri olarak adam sıkılmıştır vs diye öyle üstünkörü bi sohbetimiz oldu.

  neyse evimin önüne geldik 23 lira tutan taksi ücreti için 100 lira verdim, parayı aldı ben para üstümü aldım ama şoför ender t. inmeden puanlama yapmamı uygulama üzerinden puan sıkıntısı olduğunu belirtti. yine tüm iyi niyetimle 5 yıldız verdim ve indim. buraya kadar her şey normal.

  20 adım attım atmadım şöfor ender t. korna çalarak beni geri çağırdı ve verdiğim paranın sahte olduğunu söyledi. tabi bi an şok oldum çünkü verdiğim para sahte olsa mutlaka sayarken vs hissederdim ama o anın şaşkınlığı ve yine yine yine iyi niyetimle "nasıl olur hocam bakayım?" dedim "bak işte sahte bu" falanl deyip benden parayı değiştirmemi talep etti. yine gecenin karanlığında şoförü de mağdur etmemek için şoförün verdiği sahte parayı aldım.

  eve geldiğimde en son nakit harcamamın nereden yaptığıma dair düşündüm ettim sahte para almamın imkanı yok kaldı ki gun içinde de cebimden çıkardığım ettiğim para mutlaka fark ederim diye düşünürken dank etti. şoför kendisine kakışlanan sahte parayı bana iteklemek için önce puanlamayı baştan peşin yaptırdı ki şikayet etmeyeyim, ben indikten sonra geri çağırıp paranın sahte olduğunu iddia etmesi ise normal benim verdiğim parayla sahte parayı yer değiştirip bi nevi sahte parayı bana vermiş oldu.

  tabi hemen bitaksi'yi aradım, durumu anlattım. bitaksi'nin tek cevabı şu oldu; ya siz sahte para verdiyseniz? evet tek cevabı bu oldu. ben de bitaksi uygulaması olarak tüm araçlarda kamera kaydı olduğunu ve kamera kayıtlarını incelerlerse en azından şoförün ben araçtan indikten sonra o kısa süre içerisinde ne yaptığın görebileceklerini ve böylece kimin sahte para verip aldığını çözebileceğimizi söyledim ama karşımdaki müşteri temsilcisi ısrarla sanki ben sahte parayla geziyormuşum gibi "eğer paranızı bankadan çektiyseniz gidin banka ile seri numaralarını karşılaştırın sonrasında adli makamlara başvurun ya da kimden aldıysanız oraya gidin, nakit işlemlerde bitaksi'nin sorumluluğu yok" dediler.

  ısrarla bu diyaloga maruz kaldım ve tabi ki elimde sahte 100 lirayla kalakaldım. hemen 153 beyaz masa'yı aradım. onlar da araç içindeki kamera kayıtlarının incelenmesi için bir emniyet birimine şikayette bulunmam gerektiğini bu yüzden ibb olarak yapacak bi şeylerinin olmadığını söylediler.

  velhasıl, 100 liranın peşinde değilim ama bitaksi gibi firmalar madem bu hizmeti veriyor müşterinin karşısına geçip "senin sahte para vermediğini nereden bilelim?" diyebilecek cüreti buluyorlar.

  dediğim gibi derdim 100 lira değil. bi şekilde o şoför ender t. denen heriften çıkar o para ama zoruma giden bu ülkede en ufak bi haksızlığa uğradığınızda karşınıza çıkacak tek bir muhatap yok. git şikayetçi ol, dava aç demek en kolay yolu. 100 lira sahte para için zamanımdan, mesaimden en önemlisi de 9 dakikalık bi yolculuğun peşinden bu kadar koşturulması size ne bok yersen ye demekle eş anlama geliyor.

  yolculuk linki

  bitaksi'nin sonrasında hemen uygulama üzerindeki tüm geçmiş yolcuklarımı silmesi ise nasıl mükemmel bir şirket olduklarını gözümüze sokuyor

  edit: (bkz: #100419045) evet bitaksi'ye sanalkart tanımalaması yapabiliriz ama aracın içindeki devlet sırrı kamera görüntülerini incelemekten kaçmak ve doğrudan mağdur bi müşteriye "sahte parayı ya siz verdiyseniz?" diyen firmaya ve taksisine hiç işim yok 100 lira sahte para vermeye çalışacağım ve bunun için bu kadar zaman harcayacağım. süper kafa ya. pırıl pırıl.
170 entry daha