şükela:  tümü | bugün
 • “milli eğitim eğitim bakanlığı’nın (meb) şimdilik sadece üç ilde pilot uygulama olarak başlattığı, ancak tüm ülkeye yaymaya çalıştığı anaokullarında ‘dini eğitim sınıfları’ projesine veliler tepkili. veliler, çocuklarının ‘açık’ ve ‘kapalı’ anne ayrımı yaptığını, 'günah' olduğu için halasına sarılıp öpmediğini, sürekli ölümden ve tabutlardan bahsettiğinin aktardı. veliler, daha önce değerler eğitimi adı altında çocuklarının dini eğitime maruz bırakıldığını ve bunun çocuklar üzerinde çok ciddi etkilere neden olduğunu söylüyor.”

  haber linki

  sakince not: bu yaşta dini eğitim çocukların psikolojisini ve gerçeklik algısını bozar, lütfen bu yanlıştan acilen dönün.

  edit: tepkim islama değil, (olabilirdi de ama değil), her din öğretilmekte serbesttir, ancak allah bile çocuklara ergenlik çağından önce cinsellik yüklemezken, bu yaşlarda böyle bir objeymiş gibi eğitim çocuğun gerçeklik algısını bozar, bunu anlamak bu kadar mı zor bre gafilleri. bunun yanında bu yaşta başka bir evrenin varlığını kavrayamayabilir herşeyin bir sırası ve zamanı vardır. yetişkin ve aklı başında bir birey ister inanır isterse inanmaz hayatına devam eder. bu gayet açıktır. gerçek islam alimlerine ihtiyacımız olduğu da açıktır. özel mesaj yoluyla edilen küfür ve hakaretleri sahiplerine iade ediyorum.

  edit 2: bir öğretmenden aldığım mesaj: "okul öncesi öğretmeniyim. daha rezilcesi katıldığım ilçe zümre toplantısında hemen hemen hepsinin din eğitimini heyecanla desteklemesi.bu insancıklar üniversite eğitimi aldı ve çocukların soyut işlemler döneminde olmadığını biliyorlar.karşı çıkmadım.çıksam kendileri müslüman ben ateist olurdum.tepki görürdüm."

  edit 3: asıl kaynak linki
183 entry daha